6. třída na výletě

22. 5. - 23. 5. 2017 Vápenky

V pondělí 22. května jsme brzy ráno vyrazili na třídní výlet do Vápenek. Jen co jsme se ubytovali v krásných pokojích rekreačního střediska, vydali jsme se na nejvyšší vrchol Bílých Karpat - Velkou Javořinu. Po cestě jsme se bavili hledáním „kešek“ a poznáváním tamní přírody. Všude kolem nás byl bukový les s podrostem česneku medvědího, který místy vytvářel nádherné bíle kvetoucí koberce. Podařilo se nám narazit i na chráněné živočichy a to na plže modranku karpatskou a obojživelníka čolka karpatského.

Výstup na vrchol byl pro některé hodně náročný, ale všichni to zvládli a odměnou jim byl nádherný výhled z Velké Javořiny jak na Česko, tak na Slovensko. Po odpočinku v Holubyho chatě jsme pokračovali v cestě zpět tentokrát už z kopce do Vápenek. Ačkoliv jsme za sebou měli asi 16 km, večer jsme si ještě s chutí zahráli volejbal.

Druhý den jsme po snídani jeli do Veselí nad Moravou, kde na nás čekal pan Šulc a svezl nás na motorové loďce po Baťovém kanálu do přístaviště ve Vnorovech. Protože byl právě oběd, opekli jsme si špekáčky a takto posilněni jsme nasedli do raftů.  Pro většinu z nás to byla první plavba na raftech, chvíli trvalo, než jsme se sehráli, ale pak už nám to šlo parádně. Při břehu zrovna třešně zrály a nám to nedalo je ochutnat. Dopluli jsme do přístaviště ve Veselí nad Moravou, kde nás pan ředitel Kordula pasoval pádlem na vodáky a pak už jsme jeli domů.

Počasí se nám vydařilo, zážitky jsme měli báječné a co víc k tomu dodat, snad jen to, že už teď se těšíme na náš další výlet.

Třídní učitelka Ing. Ivana Přikrylová a pan ředitel Mgr. Tomáš Kordula

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz