Autismus - projekt ke Světovému dni porozumění autismu (28. 3. 2018)

info o projektu 6. třídy a pár fotek z 2. stupně

Ve středu 28. března 2018 se naše škola zapojila do propagace Světového dne porozumění autismu (World Austism Awareness Day), který připadá na 2. dubna 2018. Protože tento den jsou ale velikonoční prázdniny, ve školách Zlínského kraje jsme si tento den mohli připomenout právě 28. 3. 2018. Do projektu se zapojila šestá třída a s ní posléze alespoň podporou a fotografiemi celý druhý stupeň.

Šesťáci si nejdříve rozdělili úkoly, kdy ti aktivnější si připravili menší plakát o autismu, další si nastřihali modré stužky pro celý druhý stupeň a každý si připravil kartičku, na kterou napsal pár vět vyjadřujících problém autistů a jejich vztahu ke společnosti. Modrá barva našeho oblečení, karet i stužek byla odkazem na barvu komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. Kartičky jsme rozdali ve všech třídách druhého stupně a každému včetně učitelů jsme navázali na ruku modrou stužku, čímž jsme všechny chtěli do projektu zapojit a připomenout jim, že v naší společnosti žijí lidé, kterým se možná vyhýbáme, protože vůbec nevíme, jak s nimi mluvit a vůbec jim nerozumíme. 

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout jak karty a stužky, tak i pár fotek z každé třídy a také celý druhý stupeň, který na podporu osob s autismem udělal společnou fotku "v modrém". Děkuji hlavně šesťákům za projevenou snahu a píli, a také učitelům za vstřícný postoj k naší aktivitě. 

Mgr. Radim Zapletal

© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz