Barevný den s odpadem

Čtvrtek 15. června 2017

Dnešní den jsme si na prvním i druhém stupni zpříjemnili výrobou plakátů o tříděném odpadu. Členové školního ekoparlamentu vylosovali každé třídě jednu barvu a tedy i druh jejího odpadu.

Prváčci byli červený elektroodpad, druháci oranžový tetrapak a žlutý plast, třeťáci modrý papír a hnědý bioodpad, čtvrťáci zelené směsné sklo a páťáci se proměnili do bílé barvy a bílého skla.

Šesťáci se stali na chvíli elektroodpad v červeném oblečení, sedmáci byli žlutý plast, osmáci bílé sklo a deváťáci měli výhodu jejich ročníkových památečních trik v modré barvě, a proto tento den zastupovali třídění papíru modrou barvou.

Každá třída vytvořila velký plakát, na který zaznačili, co do jejich tříděného odpadu patří a co nepatří.

Naším úkolem bylo i vybrání malých dárečků, pro nemocné děti. S žáky jsme si něco málo o průběhu vážné nemoci řekli a také jsme si povídali o možnosti, jak můžeme pomoci MY. Každá třída vybrala dárečky, které maminka a přímo Lukášek předají přímo na oddělení dětské onkologie ve Fakultní nemocnici v Brně. A tam dětem dárečky určitě vykouzlí aspoň malinký úsměv na tváři.

Další naší parlamentní je akce se sbírání vršků. Žáci už teď mohou nosit vršky do školy. Odevzdané vršky a vybrané peníze se automaticky přičtou přímo na účet Lukáška a odtud mohou rodiče finance čerpat na každodenní Lukáškovy potřeby, ať už nízkobakteriální stravu, hygienické prostředky a jiné každodenní potřeby k téměř sterilnímu prostředí.. Celý příběh Lukáška a jeho rodiny můžete od jeho začátku sledovat na fb stránkách "Podané ruce Lukáškovi", který píše jeho maminka Jana nebo "Korunka Luhačovice".

Sbírání vršků bude probíhat i celý příští školní rok.


Všem žákům moc děkuji za dárečky i za první vlaštovky v podobě vršků.

Mgr. Zuzana Kotačková, poradce školního eko-parlamentu.