Český den proti rakovině

15. 5. 2019

Český den proti rakovině pořádaný Ligou proti rakovině Praha je zase za námi. Letos se prodeje zúčastnilo přibližně 14 500 dobrovolníků a jsme nesmírně pyšní, že jsme mohli být mezi nimi a pomoci tak dobré věci – boji s rakovinou plic a podpoře její prevence.  Žluté květy měsíčku lékařského s meruňkovými stužkami prodávaly 4 žákyně 6. ročníku – Marie Vávrová, Daniela Jarošová, Kateřina Andrýsková a Lucie Hrobařová. Během prodávání měly připraveno i krátké povídání a poučení – ročně onemocní rakovinou plic přibližně 6 500 osob, 5 555 ročně na tuto nemoc umírá.

Jak náš ꙮ den probíhal?

Sešli jsme se v 8:00 na Obecním úřadě v Boršicích, všichni už ve žlutých tričkách s taškou plnou zářících květinek a poučných letáčků. Přišly nás podpořit také Pavlínka a Hanka z DZP Medlovice spolu s dvěma zaměstnankyněmi. Celkově nás tedy chodilo 9. Jako první jsme prodali kytičky na obecním úřadě a poté jsme šli do mateřské školy. Tam už měly paní učitelky vše krásně nachystáno a mohli jsme tedy pokračovat na první stupeň naší školy.

Na prvním stupni jsme společně prošli všechny třídy – od prvňáčků až po páťáky. Žákyně rozdávaly letáčky a pomáhaly dětem připínat kytičky. Maruška v každé třídě dětem řekla, proč kytičky mají, čemu tím pomáhají a jaká květina to vlastně je. Se všemi dětmi na prvním stupni jsme se vyfotili – podívejte se do fotogalerie.

Během druhé vyučovací hodiny jsme už prodávaly květinky na druhém stupni, po cestě jsme navštívily i Coop a poštu. I na druhém stupni si všichni učitelé a velká většina žáků kytičku koupili.


Mnohokrát děkujeme všem, kteří spolu s námi tento projekt podpořili. Během jednoho dne jsme prodaly celkově úžasných 368 kytiček.

Těšíme se na příští rok a už teď jsme zvědaví, jakou budou mít kytičky stužku.

Mgr. Hana Jurásková

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz