Den dětí na I. stupni

První červnový den slaví svůj svátek všechny děti. Ani letos tomu nebylo jinak. Samozřejmě se neučilo, a protože se počasí umoudřilo a od rána bylo pěkně, slavili jsme na školní zahradě.

Mladší děti prokázaly na pěti stanovištích své dovednosti, jako např. rychlost, přesnou mušku, představivost, dobrou paměť, a také, jak umí přemýšlet. Probíhaly mezi kužely se smetákem, házely šiškami na cíl, skládaly puzzle
a slova z kamínků, na kterých byla napsána písmenka. Nechyběla ani známá pamětní hra – kimovka. Na každém stanovišti děti získaly po splnění úkolů razítko.

Po svačině si vyzkoušely malovat barevnými křídami před vchodem do školy. Dlažba ožila pěknými obrázky srdíček, kytiček, sluníček, zvířátek a barevnou duhou. Moc hezky se jim to povedlo.

Třeťáci a čtvrťáci si během dopoledne vyměnili role se svými třídními učitelkami a připravili si školu naruby. Pro „své žáky“ nachystali kvízy
a přesmyčky s vyjmenovanými slovy, hádanky s určováním historických postav našich dějin. Třeťáci si také stihli vyrobit ptáčka zpěváčka z bambulky.

A jak se zabavili a oslavili svůj Den dětí naši páťáci? Ti rozvíjeli svou kreativitu. Že jsou šikovní a tvořiví, o tom nás přesvědčili už mnohokrát. Žáci
z 5.A vyráběli z dřevěných odřezků překrásné květináče, do kterých zasadili  rostlinky rýmovníku. Až se někde prochladíte a přepadne Vás rýma, víte, za kým jít…….

Děti z 5.B se pustily do výroby lichožroutů. Lichožrouti jsou, jak víme, malí tvorové, kteří mohou za to, že nám zůstává z každého páru ponožek jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí.

Během dopoledne se všechny třídy vystřídaly u ohniště, které připravil pan školník, a na paličkách, darovaných panem farářem, si každý s chutí opekl špekáček. Jako sladkou tečku na závěr děti dostaly lízátko s bonbonem.

Věříme, že si všechny děti svůj sváteční den opravdu užily a my děkujeme všem, kteří se na jeho přípravě podíleli.

Velké poděkování patří i Spolku rodičů a přátel naší základní školy za zajištění špekáčků a cukrovinek.

                                                             Za třídní učitelky 1.stupně Ivana Uhlířová

fotogalerie

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz