Den stromů

Přírodovědná soutěž

Dne 15. 11. 2017 jsme v naší škole oslavili Den stromů a to přírodovědnou soutěží, kterou si pro žáky 1. stupně připravili žáci z 2. stupně. Měli jsme v plánu být celé dopoledne venku, ale protože ráno bylo 3o C pod nulou, tak první dvě hodiny se soutěž konala ještě ve škole. Po velké přestávce se venku o trochu „oteplilo“ a my se přesunuli na školní zahradu.

Na jednotlivých stanovištích plnili mladší žáci různé úkoly týkající se stromů, plodů a živočichů žijících mezi stromy. Za tyto úkoly dostávali body a po splnění všech úkolů odevzdali soutěžní kartu. Nejlepší skupinky z každé třídy vyhráli sladkou odměnu a i všichni ostatní si smlsli na malé sladkosti. Zkrátka nikdo si dnes nemohl stěžovat, že by si nezasoutěžil, nezaběhal a nezamlsal. Určitě to bylo přínosné pro všechny, mladší si mohli zasoutěžit a starší zase ukázat, že už něco umí a mohou své zkušenosti předávat mladším.

 Ing. Ivana Přikrylová, koordinátorka EVVO


 https://www.zonerama.com/ZSBorsice/Album/3888226© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz