Den stromů (25. října 2016)

informace o projektu školy k sázení stromů

Den stromů

Rád bychom pozvali všechny žáky 8. třídy a jejich rodiče na slavnostní den, kdy zasadíme každá třída svůj památný strom a navíc si můžeme užít trochu dobrot z brambor. Tento den proběhne ve dvou fázích. První fáze bude pracovní dopoledne, druhá bude slavnostní odpoledne.

Program:

dopoledne: ráno se v 8:15 hod sejdeme všichni na dolní škole, kde kluci půjdou rýt díry na stromy a holky budou škrábat brambory na bramboráky, které se budou odpoledne nabízet. Prosím, abyste přišli v pracovním oblečení, ne v kalhotách do školy, ale pořádné montérky nebo pracovní úbor. Práce se bude dokumentovat na foto i video, tak ať tam nejste za exoty. Dopolední blok bude ukončen cca ve 12:30 hod., kdy půjdete na oběd a domů.

odpoledne: setkáme se opět na dolní škole v 14:45 hod, od 15. hod se začnou sadit stromy. Má být zasazeno kolem 40ti stromů a keřů. Naše třída má jeden svůj strom, k němu cedulku a o ten se budeme letos i příští rok starat. Vemte s sebou rodiče a klidně i další příbuzné, bude fajn, když na této zajímavé akci bude více místních obyvatel. K občerstvení budou bramboráky a bylinné čaje.


V případě opravdu škaredého počasí se akce přesouvá na pozdější datum. 


Bylo by ještě vhodné vymyslet kratičký vzkaz pro strom, který budeme sázet a napsat jej na větší plakát a s tím se pak u stromu vyfotit. Kdo se toho ujme??? :-)

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz