Ekotým v Hulíně na semináři

Úterý 24. dubna 2018

Členové ekotýmu na Základní škole v Hulíně společně s koordinátorkou jejich týmu a lektory Ekoškoly uspořádali seminář o tom, jak ekotým- ekoškolu ještě více přiblížit všem členům, tak aby se jim co nejvíce spolu líbilo a jejich společná setkání byla přínosná nejen žákům, ale také prostředí školy a okolí.

Po společném seznámení jsme se rozdělili na skupinku učitelů a žáků.

Učitelé si během dopoledne vyměnili spoustu nápadů, námětů a různých činností, jak s týmem pracovat, ale také jak pracovat na splnění jednotlivých úkolů analýz Ekoškoly a společně také některé úkoly udělali. Ve skupinkách z jednotlivých škol, stejně tak žáci i učitelé se svými lektory, vypracovali téma Vody a jejího šetření.  Otázkou bylo jak postupovat a řešit úsporu vody při splachování na toaletách (porovnání dvojitého splachování).


Naší pozornosti neuniklo ani zpracování zahrady, kterou společně obhospodařují s Ochránci přírody. Na velkém školním pozemku nechyběly bylinky, keře, ovocné stromy, malá zeleninová zahrádka, přírodní prolézačky, několik menších jezírek a jedno velké jezírko, ve kterém byly nejen různé žáby, ale i čolek a jiní živočichové. Vyobrazenou užovku se nám najít ale nepodařilo. Biotop také dotvářely různé druhy vodních rostlin. V okolí menší budovy, která byla zázemím Ekotýmu, byla i ukázka budek pro ptáky, otisků stop zvířat, rozpad odpadků, a také nás velmi zaujaly sluneční hodiny.


Řekla bych, že den byl pro nás přínosný a snad nás do další činnosti Ekotýmu takzvaně „nakopl správnou cestou“.

Dnešní den i se zmrzlinovou odměnou si užili Tadeáš Rada, Štěpán Halámek, Adéla Janíková a paní učitelky Mgr. Zuzana Kotačková a Ing. Ivana Přikrylová.

fotogalerie

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz