Exkurze deváťáků v Hodoníně

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 v ranních hodinách jsme se vydali s naší třídou na výjezd do Hodonína, kde nás čekal nabitý program. Nejdříve jsme zamířili do muzea Tomáše Garrigua Masaryka, kde jsme napřed zhlédli výstavu poválečné doby s originálními předměty a módou (tu jsme si mohli i sami vyzkoušet). Následovala  samotná prohlídka muzeem během které jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací ze života této významné osoby našeho státu.

Následně již bylo načase zvednout kotvy a přesunout se o pár ulic dále do Domu kultury, kde probíhá veletrh vzdělávání. Zde mohli žáci samostatně objevovat a zajímat se o informace o jednotlivých středních školách. Na veletrhu byly prezentovány školy Jihomoravského i Zlínského kraje. Bylo možno si například vyzkoušet trenažér jízdy autem, drobně se občerstvit, zkusit si chemické pokusy, virtuální realitu a mnoho dalšího. 

Po cestě zpět jsme se občerstvili a poté již hurá domů! Po celý den panovala velmi dobrá atmosféra a myslím, že žáci mohli načerpat novou inspiraci a poznatky pro pozdější výběr střední školy. Fotografie z akce naleznete ZDE.

„Člověk mnoho vydrží, má-li cíl.“    Tomáš Garrigue Masaryk

​                                                                                                                                                                    Mgr. Vojtěch Duda


© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz