Halová olympiáda 1. stupně

Úterý 21. března 2017

V úterý 21. března naši mladí atleti z 1. stupně odjeli pod dohledem pana učitele Mgr. Dušana Hapaly a pana ředitele Mgr. Tomáše Korduly reprezentovat naši základní školu na halovou olympiádu 1. stupně do Uherského Hradiště.

Žáci byli rozděleni do 2 kategorií:

  • mladší dívky a chlapci (1. – 3. třída) ve složení: Bánovská Eliška, Janíková Adélka, Vávrová Natálka, Pondělková Karolínka, Halámek Jirka, Jakeš Tomáš, Kolařík Damián a Luňák Kuba.


  • starší dívky a chlapci (4. – 5. třída) ve složení: Železníková Denisa, Šumšalová Natálie, Hrobařová Lucie, Martináková Aneta, Košut Matouš, Halámek Štěpán, Dědič Denis a Botek Tomáš.


Každý soutěží se mohl zúčastnit pouze jedné disciplíny – hod tenisovým míčkem, běh na 30 m, vytrvalostního běhu nebo skoku z místa. Na závěr každou kategorii čekala štafeta, které se účastnili všichni soutěžící.

Musím jménem pedagogického doprovodu pochválit všechny naše žáky za vzornou reprezentaci naší školy, každou soutěž absolvovali s velkým nadšením a v konkurenci dalších 19 škol obstáli se ctí.

V jednotlivcích se nám příliš nedařilo, a proto bych chtěl vyzvednout výkon Štěpána Halámka v hodu tenisovým míčkem, který potvrdil, že ani posun do starší kategorie mu neuškodil a s výkonem necelých 37 m obsadil konečné 2. místo. Příjemným překvapením byly výkony  štafet starších dívek a chlapců.

Závěrem bych chtěl moc poděkovat za nová trička, která jsme pořídili našim žákům a pedagogickému doprovodu za finančního přispění pana Frýborta a firmy Archika.

Nápis na zadní části trik "Nemůžeš? Přidej! " byl životním krédem našeho skvělého sportovce Emila Zátopka.


                                                                                                                               Mgr. Tomáš Kordula, ředitel základní školy

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz