Hodina Země 2018

Sobota 24. března 2018

Každý z nás prožil sobotní večer po svém, ale někteří se přišli pobavit společně na „Hodinu Země“.

Členové Ekoparlamentu školy z I. i II. stupně ji připravili, tak aby se nikdo nenudil. Prvostupňoví mysleli nejen táborák a opékání špekáčků, ale také na pobavení netradičními úkoly se svítícími tyčinkami, které si předem a s pomocí všech členů připravili.

Po příchodu k areálu farní zahrady  viděli návštěvníci velký plakát s namalovanými svítícími obrázky nočních zvířat. Na tomto stanovišti si každý mohl vzít i symbolickou kartičku, na kterou si postupně za splněné úkoly lepily kočičí samolepky. Další zábavou bylo vhazování svítících míčků do koše,  noční střelba šipkami na terč, pouštění svíček v ořechové skořápce a posledním úkolem byla ochutnávka marmelád, kterou si nikdo nenechal ujít. Z prvního stupně se sešlo 40 výborných marmelád. Nechyběla k ochutnání meruňková, malinová, višňová, třešňová, ale také špendlíková, rakytníková, šípková i marmeláda z josty. Přítomné nejvíce překvapila marmeláda „ochutnej“ a „překvapení“ J  Po tomto úkolu každý hledal 6té stanovišti, ale to mohli najít až v průběhu. Byla to sladká odměna.

Velké poděkování patří nejen všem návštěvníkům, pořadatelům, ale také rodičům, kteří se na přípravě, ale také průběhu akce aktivně podíleli.

Věřím, že si všichni tmavou hodinku parádně užili.

                                                                                                                    Mgr. Zuzana Kotačková

fotogalerie

© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz