I ty můžeš být básníkem! ... nebo radši spisovatelem?

Literární soutěž Píšu povídky

Tak jako každý rok, i letos uherskohradišťská Knihovna B.B.B. vyhlašuje literární soutěž pro děti do 15ti let Píšu povídky, píšu básně... tentokrát na téma Pod rouškou.

Všichni nyní zažíváme nelehké období, kdy jsme skryti pod rouškou , aby ochránili ty nejzranitelnější z nás. Kdo se pod těmito rouškami, respirátory či šátky skrývá? Jak asi lidé vypadají bez těchto ochranných prostředků? Jaký mají životní příběh? Když nemůžu do školy, když trávím svůj volný čas bez kamarádů, když komunikuji online... Jaké to je? Co se děje pod rouškou noci, když okolí zahaluje neproniknutelná a tajemná tma?

Nechceš i ty popustit uzdu své kreativitě a vyzkoušet si, jaké je to být spisovatelem a nahlížet pod roušku ukrytých tajemství? Pokud rád/ráda sníš a necháváš se unášet svou představivostí napiš povídku, bajku, pohádku nebo taky báseň a změř své spisovatelské dovednosti s ostatními dětmi. Bližší podrobnosti o soutěži se dozvíš v přiloženém letáku.

Pokud si nebudeš vědět rady, případně pokud budeš chtít svou práci zkonzultovat, anebo chceš svou hotovou práci odeslat do soutěže informuj p. uč. Vajdíkovou na e-mailu k.vajdikova@zsborsice.cz. © 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz