Informace k provozu školy od 24. května 2021

Čtvrtek 20. května 2021

Vážení rodiče,

jsem moc rád, že můžeme potvrdit naše oznámení z minulého týdne - od pondělí 24. května KONČÍ ROTAČNÍ VÝUKA i žáků druhého stupně a všechny naše třídy se vrací k prezenčnímu vzdělávání. Zachování homogenity jednotlivých tříd nebo skupin již není povinné.

Nově jsou umožněny sportovní aktivity (tělesná výchova) ve vnitřních prostorách a proto hned jak bude ukončena právě probíhající oprava zázemí haly, mohou v nepříznivém počasí probíhat hodiny tělesné výchovy uvnitř. Samozřejmě budeme upřednostňovat pohyb našich žáků na venkovních hřištích.

ČINNOST ŠKOLNÍCH DRUŽIN A ŠKOLNÍCH KLUBŮ

Provoz v běžném režimu bez omezení a nutnosti dodržování homogenních skupin nebo oddělení.

OCHRANA ÚST I NOSU

I nadále zůstává povinnost nošení ochrany úst a nosu ve vnitřních prostorách. Žákům postačí i chirurgická rouška.

SAMOTESTOVÁNÍ

Pokračuje i nutnost pravidelného samotestování (až na vyjímky - potvrzení, že žák v posledních 90 dnech prodělal nemoc COVID-19, aj.) Od pondělí budeme využívat nový typ testu - SEJOY. (níže najdete leták i video) a test bude probíhat pouze 1x týdně (v pondělí).

ŠKOLNÍ STRAVOVÁNÍ

Všichni žáci budou v pondělí 24. května automaticky přihlášeni k obědu. Kdo nebude mít o oběd zájem, musí tuto informaci předat nejpozději do 7:00 v pondělí 24. 5. paní vedoucí školní jídelny Jarmile Zástavové. Tel.: 736 646 754, email j.zastavova@zsborsice.cz. Během stravování je nutné dodržovat stanovená hygienická pravidla.


Odpovědi na Vaše případné dotazy naleznete ZDE nebo se obraťte na třídní učitele svých dětí případně volejte na telefonní číslo 777 610 377.

Mgr. Tomáš Kordula, ředitel školy

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz