Informace ke školnímu výletu

5. 6. 2017

Informace k výletu do Jeseníků

Sraz na vlakovém nádraží ve Starém Městě v 7.45, v Horní Lipové bychom měli být 10.51. Zde se ubytujeme v Penzionu U Rybníčku.

Poté, co se ubytujeme, pojedeme do Ramzové, odkud se svezeme lanovkou na Šerák a pak nás čeká zpáteční cesta do Horní Lipové.

V úterý se nejprve přesuneme do města Jeseníku, odkud nás za pěkného počasí čeká výšlap přes Čertovy kameny a rozhlednu Zlatý Chlum na Rejvíz, kde se nacházejí přírodní rašeliniště a naučná stezka. Odtud se vrátíme zpět do Jeseníku autobusem. Za nepříznivého počasí si prohlédneme město Jeseník a lázně, navštívíme místní muzeum. Dalším bodem programu je návštěva jeskyně Na Pomezí, kam se dostaneme vlakem. Po prohlídce se vrátíme do penzionu.

Ve středu už nebude příliš mnoho času, proto navštívíme jen velmi zajímavou expozici hudebních nástrojů v Ostružné. Pak už nasedneme na vlak domů.

Návrat je ve 14 hodin, protože někteří žáci potřebují jít na schůzky na střední školu.


V penzionu jsou kuchyňky, takže si můžeme připravit společně snídaně a večeře. Možnost oběda bude formou rozchodu v městě Jeseníku.

Co s sebou:

Na první den určitě dostatek jídla a pití (nejlépe vodu).

Je třeba mít s sebou oblečení na spaní, ručník a hygienické potřeby. Bylo by vhodné mít i nepromokavou bundu nebo teplejší mikinu a nejlépe pláštěnku. V lese a na horách není deštník zrovna vhodný. Je třeba vzít si i náhradní oblečení a obuv. Pro výšlap je vhodná sportovní, uzavřená a pevná – NE plátěné tenisky s tenkou podrážkou!

V penzionu vyžadují přezouvání, proto si s sebou vezmětě také přezůvky.

Doklady: kartička zdravotní pojišťovny a občanský průkaz, pokud je žák starší 15 let.

© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz