JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Milí rodiče,

5. 12. 2018 v naší třídě nenaděloval jen Mikuláš s anděly a čertíky, ale radost se rozhodly rozdávat i Vaše děti.

Povídali jsme si o tom, co je pro nás o Vánocích nejdůležitější. Všichni jsme se shodli, že nejcennější je trávit čas u rozsvíceného stromečku s našimi nejbližšími. Co ale ti, kteří nikoho takového nemají a jsou i o Vánocích sami? 

Každý z žáků 6. a 7. třídy namaloval a napsal krásné přání seniorům, kteří žijí osamoceni v domovech. Reagovali jsme tak společně na prosbu jednoho z aktérů projektu Ježíškova vnoučata: 

Potřebujeme vánoční přání pro babičky a dědečky od dětí. Nejlépe vlastnoručně namalovaná. Našli jsme způsob, jak je doručit do všech domovů pro seniory a dalších zařízení, které v tom jedou s námi. Pokud nám je pošlete, přibalíme je k malému dárku, který od nás babičky a dědečkové v domovech dostanou. ... Moc děkujeme, má to smysl. 

https://www.jeziskovavnoucata.cz/

Děti se do tvoření ponořily a vznikla krásná, dojemná přání, která už teď letí udělat radost někomu, kdo nemá to štěstí být o svátcích se svou rodinou. Věřím, že nejen krásné obrázky, ale i text uvnitř udělají někomu větší radost, než všechny dárky na světě. Jsem na děti moc pyšná. 

Podívejte se ve fotogalerii, jak jim tvoření šlo. 


Hana Jurásková 


© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz