Kronika

tady píšeme své zážitky od září do června tohoto školního roku

Září

Proběhlo slavnostní zahájení školního roku 2016/17 na kulturním domě za účasti pana starosty Boršic a místostarosty obce Stříbrnice.

Bylo vyhlášeno ředitelské volno z důvodu výpadku elektřiny, do školy se nešlo.

28. 9. jsme opět nešli do školy, jelikož byl státní svátek.

Ondra Marčák a Jakub Hanák

Listopad

Na začátku listopadu se konala charitativní prezentace TULIP.

Dále se konal turnaj v piškvorkách, na který byli vybráni žáci 8. a 9. třídy.

 Zástupci žákovského parlamentu jeli do Hostětína na společné setkání.

A dále vycházející žáci psali scio testy.

Žáci 9. třídy a Roman Bilka s Davidem Kachtíkem se zúčastnili besedy na téma volby povolání.

Ke konci listopadu se konal koncert na téma muzikály.

Ondra Marčák a Jakub Hanák

Leden 

Do školy jsme nastoupili po vánočních prázdninách v úterý, 3. ledna 2017. Celý měsíc jsme se připravovali na návštěvu zahraničních studentů v rámci projektu Edison, který měl proběhnout v únoru po jarních prázdninách. Kreslili jsme vlajky, dělali výzdobu a další potřebné věci. 30. ledna jsme jeli do Slováckého divadla na představení Stvoření tance.

Roman Bilka, David Kachtík

Únor

1. února se konalo školní kolo Pythagoriády pro 6.-8. ročník. 13.-17.2. jsme měli jarní prázdniny a hned po nich už jsme se těšili na týden se zahraničními studenty z Číny, Taiwanu, Indonésie a Kazachstánu, kteří přijeli 19.2. V jejich hodinách, které probíhaly v angličtině, jsme se dozvěděli hodně zajímavých informací o jejich zemích a taky jsme s nimi hrály hry. Třetí den studenti navštívili i mateřskou školu a odpoledne jsme pro ně měli nachystaný program s názvem "Netradiční folklórní a kulinářské odpoledne", kde vystoupila Pentlička a mohli jsme ochutnat jejich speciality a oni zase naše. V pátek 24.2. byl projekt Edison slavnostně ukončen. Líbil se nám tenhle týden a taky jsme si určitě obohatili slovní zásobu do angličtiny. 

A 28.2. se ještě konal turnaj v badmintonu, kde se hodně dařilo. Nikol Slováková a Andrea Marťanová skončily na prvním místě a Kateřina Skupinová a Natálie Dvořáková 
na třetím místě. 

 Štěpánka Grebeňová

Květen

10.5. proběhl Český den proti rakovině. Hlavním cílem pořádání tohoto dne je přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny prostřednictvím letáčků a prodeje symbolických květinek.
11.5. se dívky z druhého stupně vydaly na turnaj v přehazované do Tupes. Byly nejlepší ze všech zúčastněných škol a turnaj s přehledem vyhrály.
15.5. se nejlepší žáci z II. stupně vydali na okresní kolo sudoku
24.5. byl turnaj ve florbalu na Velehradě, kluci se účastnili, ale nevyhráli.
30.5. jsme my, tedy osmáci, společně se sedmou třídou jeli na školní výlet do Kroměříže. Myslím, že jsme si ho všichni užili.
31.5. byla poslední možnost přinést papír.

Kateřina Skupinová

Říjen

V říjnu započal sběr papíru. Zapojit se můžeme až do prosince. A také proběhlo první zasedání školního parlamentu.

V říjnu také proběhl Den stromů. Dopolední vyučování proběhlo v duchu příprav (kopání děr, příprava brambor na bramboráky). Odpolední program proběhl tak, že si žáci různých tříd zasadili svůj strom. A dále bylo nachystáno občerstvení v podobě bramboráků a jako dezert různé druhy zákusků a čajů.

Po této akci nastaly podzimní prázdniny.

Ondra Marčák a Jakub Hanák

Prosinec

Na začátku prosince k nám přišel Mikuláš i se svýma pomocníkama z 9. třídy.

7. prosince jsme jeli na zájezd do Vídně, kde jsme si to užili.

V prosinci se opět setkal školní parlament.

13. prosince jsme si připomněli zvyk Lucie, kdy se na den sv. Lucie chodilo v bílém a připomínalo se pořekadlo „sv. Lucie noci upije a dne nepřidá.“ Proto byli všichni v bílém.

Část našich žáků, kteří jsou zařazeni do skupiny „nadaní žáci“, předvedli své pokusy žákům z 1. stupně.

19. prosince jsme strávili první hodinu v kostele, kde jsme zpívali tradičně koledy za doprovodu varhan. Hrál na ně Lukáš Rada.

22. prosince jsme se sešli na dolní škole, kde jsme byli překvapeni školním sborem a sborem učitelů, kteří nám zazpívali. Poté jsme šli na horní školu, kde jsme napsali listopadovou a prosincovou kroniku. Každý donesl něco dobrého včetně nálady.

Ondra Marčák a Jakub Hanák

 Březen

7.3. poslední hodina projektu "Hra na hraně" - Podané ruce. Týkalo se to prevence návykových látek a gamblerství. Bylo to moc zajímavé a užili jsme si to. 

25.3. "Hodina Země" - Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody, která se pořádá vždy poslední sobotu v březnu. V roce 2017 proběhla akce v sobotu 25. března od 20:30 místního času. Vyzdobili jsme si farní zahradu svíčkami a poskládali je do různých ornamentů. Moc jsme si to užili a opekli jsme si velice dobré buřty. 

Karolína Košutová, Martin Dvouletý 

Duben

3. dubna - Byla schůzka rodičů ke třetímu čtvrtletí.

4. dubna - Bylo ředitelské volno z důvodu přerušení dodávky vody.

22. - 23. dubna – “Nadaní žáci“ pobývali v otrokovickém experimentáriu. Předváděli nacvičené pokusy a plnili úkoly.

27. dubna – Mělo proběhnout okresní kolo Zlatý list u nás v Boršicích (kolem přehrady), ale pro špatné počasí to bylo přesunuto na pozdější termín.

28. - 29. dubna - Vybraní žáci se účastnili výletu na Buchlov s přespáním na hradě. 

Matouš Frýbort

Červen

Tenhle měsíc byl nabitý programem. Měli jsme už takovou pohodu a každý myslel a prázdniny. 15. - 16. června - měli jsme jet na Holešovská regata neboli přehlídku ručně vyrobených plavidel. Nejeli jsme, protože tam byl nějaký problém. 20. června – jeli jsme na Slovensko do Trenčína na hrad a potom jsme navštívili koupaliště Zelená Žaba. 22. června - T-Mobile běh a pote následoval souboj přehazky, kde hráli žáci proti učitelům. 27. června – proběhla akce Slovácko Slovácku - sportovně-zábavné odpoledne spojené s ukázkou tréninku fotbalistů FC Slovácko a zápasu přípravek FC Slovácko a SK Boršice. Proběhla také autogramiáda fotbalistů FC Slovácko. 29. června – konalo se slavností ukončení školní roku na hale. Na programu bylo slavnostní rozloučení s vycházejícími žáky a odcházejícími učiteli. 30. června – převzali jsme vysvědčení a zahájili prázdniny.

Vanesa Slováková

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz