Medová snídaně

Projekt

Medová snídaně

Naše škola se zapojila do projektu Medová snídaně podporovaného Ministerstvem zemědělství. Projekt se konal 30. 11. 2017.

V rámci tohoto projektu dostali žáci k snídani, někteří spíše k dopolední svačince, chléb, máslo, med a jablko.

Nejprve absolvovali zábavně-naučnou přednášku o významu včel, o jejich životě a chovu, o výrobě a zpracování medu, kterou zajistil odborník z řad Českého svazu včelařů, pan Čuda z Hradčovic.

Včelař poutavě vyprávěl o životě včel, o tom, jak vypadá úl, co je to rámek, co dělá královna, dělnice, trubci. Fotografie dětem odkryly tajemství domova včel ve včelím úlu. Žáci se dozvěděli, že včely jsou velmi pracovité, pomáhají opylovat květiny, stromy a že bez jejich pomoci bychom neměli žádná jablíčka, která dnes dostali. Všechny také překvapilo, že si včelí královnu každý včelař označí barevnou značkou, že existuje až milion druhů včel a že žili ještě dříve než člověk. Děti pobavila včelí řeč, včelky se totiž dorozumívají tanečky.

Po velmi zajímavé přednášce si žáci namazali chléb máslem a medem a společně si pochutnávali…MŇAM!

Domů si odnesli i malý dáreček, který jim bude tuto neobvyklou akci připomínat.

Cílem projektu je podporovat zdravý životní styl, do něhož snídaně jednoznačně patří, propagovat kvalitní potraviny, především med, jako potravinu přírodního charakteru, informovat o včelařství, jako samostatném profesionálním oboru, a o významu chovu včel pro zemědělství.


© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz