Návštěva Veletrhu středních škol ve Zlíně s našimi deváťáky

Ve středu 3. listopadu jsme se vydali v počtu deseti deváťáků do Zlína, abychom navštívili Veletrh práce a vzdělávání, který představil střední školy a některé významné zaměstnavatele ve Zlínském kraji. Seznámili jsme se tak např. s Aircraft Industries, Českou zbrojovkou nebo Kovokonem z Popovic. Středních školy byly zastoupeny jak maturitními, tak i učebními obory. Každý měl možnost mluvit se zástupcem dané školy, vzít si letáčky a reklamní dárky. Obohacením programu bylo slosování dotazníků a dva naši žáci měli to štěstí a vyhráli dárkovou tašku. Věřím, že po burzách škol v Hodoníně a ve Zlíně už mnozí naši žáci začínají mít představu o svém budoucím povolání. Škoda jen, že v Uherském Hradišti nám burzu škol nedovolila pandemická situace, protože ve Zlíně byl větší důraz na školy z okresu Zlín, zatímco v UH bychom se seznámili ještě s větším počtem škol v okolí UH. Ale i tak to byla podařená a prospěšná akce. Pár fotek si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Radim Zapletal

Názory žáků:

Marie: Veletrh se mi moc líbil, bylo to super. Z navštívených veletrhů se mi nejvíce líbil Hodonín. Ve Zlíně nebylo tolik škol na výběr, jako v Hodoníně.

Lucka: Na veletrhu škol se mi to líbilo, velice mi to pomohlo v mém rozhodování. Bylo zde hodně škol které mě zaujaly.

David: Myslím, že pro ty, kteří ještě neví na jakou střední školu chtějí jít, byl tento den důležitý, ale já už jsem celkem rozhodnutý, takže pro mě to nebylo nic významného.

Václav F.: Pro mě byl Zlín rozhodně lepší než Hodonín. Našel jsem tam skvělou školu na kterou chci jít a bylo tam více škol s oborem který mě zajímá. Dokonce jsem za vyplnění dotazníku vyhrál i cenu trika a hrnku. Celkově akce byla super, škol tam bylo sice méně než v Hodoníně ale to mi nevadilo. Jsem hrozně rád že jsme tam jeli, protože mi to dost pomohlo z výběrem SŠ.

Daniela: Veletrh se mi líbil. Rozhodla jsem se, že se budu zabývat programováním, tak jsem tam hlavně šla abych se podívala na školy, na kterých bych se to mohla naučit. Našla jsem tak 3. Zatím si však nejsem jistá jestli bych na nějakou z nich šla, protože Zlín je pro mě trochu daleko a moc to tam neznám. 

Adam: Na veletrhu se mi líbilo a moc mi to pomohlo. Lidé tam byli milý a na vše co jsem se jich ptal mi odpověděli. Na výběr tam sice bylo méně škol než v Hodoníně, ale i tak to bylo dobré. Byla tam i tombola které v Hodoníně zase nebyla, sice jsem nevyhrál a dva lidi ze třídy ano. Jsem rád že jsem jel a trochu mi to i pomohlo se rozhodnout co v životě chci dělat.

Tomáš B.: Akce se mi líbila. Našel jsem si tam pár zajímavých škol, a taky nějaké školy které mě zaujali. 

Jiří: Můj názor je že mi tam líbilo. Škoda je že tam nebylo více prostoru. Bylo tam dost škol a myslím že jsem se hodně dozvěděl. 

Václav V.: Veletrh se mi velice líbil, bylo zde mnoho škol s různým zaměřením. U každé školy nám o dané škole řekli základní informace. Návštěva veletrhu mi přišla užitečná a každému se zde musela alespoň jedna škola líbit.

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz