Noc s Andersenem

23.3.2018

I v letošním roce se páťáci zapojili do 18. ročníku pohádkové Noci s Andersenem, která proběhla v pátek 23. 3. 2018 na vice než 1600 místech nejen v České republice, ale například také na Slovensku, Polsku, USA, Austrálii, Velké Británii, Německu, Dánsku, dokonce i v africké Keni a mnoha dalších zemích. Tento ročník byl tradičně věnován dánskému spisovateli H. Ch. Andersenovi, především jeho pohádce O statečném cínovém vojáčkovi, která slaví 180. výročí vzniku. Dalšími tématy byly příběhy z knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce a pozornost byla věnována také Rychlým šípům od spisovatele Jaroslava Foglara, které v tomto roce dovrší 80. výročí vzniku.

  Noc s Andersenem  jsme zahájili návštěvou v knihovně, kde jsme si pohádku O statečném cínovém vojáčkovi přečetli a povídali si o ní. Poté jsme ve škole zhlédli zdravici k této noci od dánského velvyslance i od herců ze Slováckého divadla a pustili se do plnění úkolů, které byly směřovány k Rychlým šípům. Nechybělo plnění bobříků, např. bobřík vědomostní, zručnosti, spolupráce, umělecký, ale došlo i na luštění záhadného vzkazu a hledání odměn, kterými byly hlavolamy a lízátka.  


Nakonec zbyl i prostor pro vlastní čtení, povídání nebo hru a  následovala večerka. Po snídani a úklidu bylo vyhodnocení a předání originálních pohlednic s logem Rychlých šípů od organizátorů akce, dárku v podobě karty s kódem na poslech pohádky O statečném cínovém vojáčkovi z audiotéky a též předání sladkostí.

Všichni byli spokojeni, proto děkuji všem za pomoc i podporu, panu řediteli za milou večerní návštěvu i paní Víchové za příjemně strávený čas v knihovně a připravený program.


                                                                                                                                                                    Mgr. Lenka Janíková


https://www.zonerama.com/ZSBorsice/Album/4203298

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz