Paměťové instituce Olomouc

6. + 7. třída, 10. 12. - 11. 12. 2019

Letos jsme s 6. a 7. třídou vyrazili díky paměťovým institucím do Olomouce. Naše cesta začala ve Starém Městě, kde jsme zaplnili celý vagón vlaku a už jsme uháněli se za vánoční atmosférou tohoto blízkého města. 

Do Olomouce jsme dorazili před 9. a jako první jsme se prošli po centru města. Navštívili jsme katedrálu sv. Václava a  Horní i Dolní náměstí, na kterých jsme si dali krátký rozchod. Obědvali jsme v Potrefené huse a vydali jsme se ubytovat do penzionu Marie. Odlehčili jsme batůžky a vyrazili na první program pod názvem Je to ještě umění? do Muzea moderního umění. Tímto tématem nás obohatil český spisovatel a moderátor David Hrbek (odkaz na jeho webové stránky). Žáci si vyzkoušeli různé způsoby toho, jak chápat moderní umění - jaké různé významy se v jednom obraze nachází? Žáci obou tříd předkládali panu Hrbkovi velmi hezké nápady a společně s ním odhalili i ukryté významy díla Amor a Psyche českého autora Milana Kunce. 


Naše cesta pokračovala znovu na náměstí, kde jsme se prošli po stáncích a užili si vánoční atmosféru i s živým koncertem vánoční hudby v pozadí. Po hodině rozchodu jsme společně vyšli směrem nákupní středisko Šantovka, kde jsme měli zamluvené lístky do kina na nový film Jumanji. Po cestě se někteří projeli na svítícím ruském kole s výhledem na celou Olomouc. 

Film všechny velmi bavil a večer už nás čekal společný program v penzionu a spánek po náročném dni. 


Další den nás překvapilo mrazivé ráno a celí zmrzlí jsme dorazili po voňavé snídaní v pekárně na další program. Tentokrát jsme po krátkém úvodu v muzeu vyrazili do terénu a zkusili si, jak funguje Happening v ulicích a kavárnách Olomouce. Následoval program Jednou málo, podruhé taky. I toto bylo pro nás velmi obohacující. 

Výlet jsme zakončili bowlingem na 7 drahách, které jsme celé zaplnili. Čas utekl jako voda a v 16:00 už jsme se vítali s rodiči ve Starém Městě na vlakovém nádraží. 


Žákům i učitelům se výlet moc líbil a už teď se těšíme na další výlety v rámci Paměťových institucí. 

Odkaz na fotografie zde

Odkaz na vzdělávací programy MUO zde


Mgr. Hana Jurásková, Mgr. Veronika Sedlářová, Monika Motyčková 

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz