Pasování na čtenáře

2. 6. 2022

Čtvrteční dopoledne proběhlo na kulturním domě slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře za přítomnosti krále všech pohádkových knížek (pan starosta Roman Jílek), dvorní dámy (paní knihovnice Pavlína Papayová) a pážat (pan místostarosta Petr Dula a pan Martin Ryšavý). Tato akce se konala v rámci projektu Knížka pro prvňáčka "Už jsem čtenář". Děti dostaly svou první čtenářskou průkazku do místní knihovny,  pamětní glejt Rytíře čtenáře a knížku Dubánek a tajný vzkaz.

Samotnému pasování předcházelo úvodní slovo dvorní dámy (v podání paní knihovnice). Poté se prvňáčci představili pomocí básničky Abeceda kamarádů. Následovalo čtení jednotlivých žáků. Každý předvedl, že už si titul Čtenáře skutečně zaslouží. Pan král přednesl každému žákovi slib čtenářů a všichni slíbili, že tento slib budou dodržovat. Tímto okamžikem byl každý "Ve jménu pohádek, básniček a příběhů" pasován na čtenáře.

Celá akce se uskutečnila za přítomnosti rodinných příslušníků žáků a paní zástupkyně ředitele Mgr. Lenky Daníčkové. 

Poté následovalo společné focení a návrat na Kaplanku, kde pokračovala oslava dnešního výjimečného dne. Děti si pochutnaly na dobrůtkách, které jim rodiče na oslavu přinesli. 

Děkujeme zástupcům obce a paní knihovnici za přichystání velmi pěkné akce. Rodičům za účast a za zajištění skvělého občerstvení.

Velká pochvala ale patří prvňáčkům za odvahu a krásné čtení.

                                                                                                                                                Mgr. Lenka Vavrušová© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz