RÉVA

5. 11. 2018

Dne 5. 11. 2018 se zúčastnili všichni žáci prvního stupně a 6. a 7. ročníky druhého stupně koncertu cimbálové muziky Réva, který se konal v Kulturním domě v Boršicích.

Cimbálová muzika obsáhla svým repertoárem jazz, klasickou hudbu, lidové písničky, rock i písničky z pohádek. Během programu zazněla i klasická skladba Vltava, u které jsme měli za úkol poznat skladatele. Žáci si s muzikou zazpívali lidové písničky, jako Tancuj, tancuj, vykrůcaj nebo modernější písničku skupiny Mirai Když nemůžeš, přidej víc. Právě u skupiny Mirai nebo Kabát si žáci dokonce společně zatančili.

Členové Révy svůj hudební program obohacovali o průběžné otázky pro malé i větší, za které děti dostávaly dárek v podobě kouzelné tužky, s pomocí které napíší každou písemnou práci na jedničku, obrázek skupiny Réva a žvýkačky. Jedno ocenění si za nejlepší zpěv zasloužila také paní učitelka Stýskalová.

Třešničkou na dortu byly kreativní převleky členů muziky, kdy jednou předváděli neposlušného žáčka a podruhé šokovali skutečným Jožinem z bažin, který hrál při písničce o něm samém na valchu a děti strašil. Naštěstí se naše statečné děti skoro nebály!

Program jsme si všichni moc užili, podívejte se na fotogalerii


© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz