Seiferos

Letové ukázky dravců

4. října 2018 bylo krásné babí léto a my se sešli na fotbalovém hřišti v Boršicích.  Opět k nám zavítala společnost Seiferos spolu se svými okřídlenými přáteli dravci. Tato společnost je záchrannou stanicí dravců a pořádá výukové programy pro ZŠ.

Pán Zdeněk Fabián poutavě a vtipně povídal o orlech, supech, dřemlíkovi, krahujci, krkavci, sovách a jiných dravcích, kteří poslušně pózovali na podstavcích. Podotknul, že z naší přírody dravci mizí díky lidskému přičinění a to když si dávají na zahrady zelené drátěné ploty nebo na fotbalová hřiště vysoké zelené sítě. Dravci v nich často uváznou a často jim není pomoci. A přitom by stačilo tak málo, jen změnit barvu, kterou by dravci proti zelené trávě a stromům lépe rozeznali.

 Pak jsme mohli vidět některé dravce v letu a při lovu. Někteří žáci, kteří dávali dobrý pozor a rychle odpovídali na testové otázky, si mohli nechat přistát dravce na své paži, či proletět mezi nohami. Pro všechny to byl velký zážitek. Už jen vidět orla kroužit nad hlavou byla jedinečná podívaná, která se jen tak nevidí.

Po představení pomohli osmáci s úklidem a za odměnu si mohli pohladit sovy nebo odnést dravce do auta.

Společnosti Seiferos moc děkujeme, držíme jim pěsti v jejich záchranářské a výukové činnosti a těšíme se na jejich další návštěvu.

Ing. Ivana Přikrylová, koordinátorka EVVO


Fotografie z akce jsou k nahlédnutí zde: fotogalerie

© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz