Školní výlet

12. - 14. června 2017

1. den 

            V pondělí 12. 6. jsme měli sraz 7:40 na vlakovém nádraží ve Starém Městě. Ostud jsme se vydali vlakem do Horní Lipové, cestou jsme jednou přesedali, cesta vedla přes Přerov, Olomouc aj. a trvala cca 3 hodiny. Vystoupili jsme z vlaku a šli jsme cca 300 m na penzion, kde jsme měli asi hodinu na vybalení. Hned ten den jsme měli výšlap na Šerák, který byl dlouhý asi 18 km. Nahoru jsme se nechali vyvézt lanovkou, ale i přesto cesta dolů nám dala zabrat, byla to totiž taková cesta necesta a ještě k tomu nás chytl déšť. Všichni jsme byli rádi, že jsme zpátky na penzionu, na večeři jsme si dali tousty a řízky nebo to co nám zbylo z cesty, a kdo chtěl mohl si dát těstoviny s kečupem a sýrem. Večerka byla v 10 hodin, ale stejně nikdo nešel hned spát. Někteří se dívali na televizi, jiní byli na sociálních sítích a chatovali si, či si telefonovali přes videohovor.

2. den

          Budíček byl v 7:30, na snídani jsme si dali rohlíky, pro které nám paní učitelka Zetíková jela brzy ráno do obchodu. Vlak nám odjížděl 8:53, někteří ale ještě 8:40 byli na penzionu. No co myslíte? Stíhali jsme? Ne. Paní učitelka Janíková doběhla za těma, co byli ve předu, což jsem byla já a Bára, oznámila nám, že vlak odjíždí za 3 minuty, tak jsme se dali do běhu, bohužel cesta byla do kopce a tak to Bára po chvíli vzdala a teď to bylo na mně. Už jsem slyšela jak se vlak chystá k odjezdu, výpravčí si mě naštěstí všimla a řekla ať vlak chvíli počká, všichni doběhli a nasedli do vlaku, který nás zavezl do Jeseníku odtu jsme se vydali na Rejvíz, cestou jsme navštívili Zlatý Chlum, což byla rozhledna, která měla 145 schodů, a Čertovy kameny, kde jsme si dali také oběd. Konečně jsme došli na Rejvíz, což bylo rašeliniště, někteří jedinci byli nejvíce nadšení z pejsků, které tam měl pán, co prodával vstupenky a suvenýry. Měli jsme ujít 12 km, ušli jsme o něco málo více. Někteří ušli 23 km a ti co se ještě poté vydali na lesní bar ušli 28 km. Cestou na lesní bar jsme potkali šiškožrouty, to byli panáčci ze dřeva, do kterých se házely šišky. Z lesního baru jsme byli všichni nadšení, bylo to tam ÚŽASNÉ, takové místo by měl navštívit každý, stojí to za to!! Když jsme se vrátili na penzion kolem půl desáté byla hotová večeře(pizza), kterou dělali ti, co na penzionu zůstali. Večerka měla být opět v 10.hod., ještě o půl jedenácté jsme zpívali a přitom nám Věra hrála na kytaru. Poté jsme šli na pokoje si zabalit a spát. 

3. den 

                Tentokrát byl budíček v 7:00 abychom opět nemuseli dobíhat na vlak. Na snídani byl chléb nebo rohlíky. Po snídani jsme se vyfotili, naložili zavazadla na záda a jeli jsme do jeskyně Na Pomezí. V jeskyni jsme byli asi 45minut, viděli jsme krápníky různých tvarů a postav. A po jeskyni jsme se konečně vydali domů, cesta trvala opět 3 hodiny. Na jídlo ve vlaku jsme měli wrapy. Domů jsme se vrátili unavení a utahaní. Výlet jsme si i přesto všichni užili, počasí nám vyšlo a to je to nejdůležitější!!

                                                                                                               S únavou z výletu napsala Vendula Doubravová