Školní výlet - Kroměříž (30. 5. 2017)

NÁŠ ŠKOLNÍ VÝLET

Školní výlet do Kroměříže (úterý 30. května 2017)

Společně se sedmou třídou se naše třída ve složení Martin, Matouš, Štěpánka, Jakub, Karolína, Ondřej, Katka, Vanesa a Sebastian vydala o půl osmé ráno vlakem ze Starého Města na výlet do Kroměříže. Tam nás po asi dvou a půl kilometrech čekal edukativní program v Květné zahradě. Provázel nás průvodce Petr, který nejdříve řekl něco k historii a dispozici zahrady a pak nechal žáky samotné objevovat zákoutí záhrady. Měli si přitom malovat mapku. O půl jedenácté jsme se opět setkali, zhodnotili mapky, prošli se labiryntem z okrasných keřů a pokračovali dál v objevování zahrady. Ve dvanáct hodin program skončil a po malém občerstvení jsem se vydali do tajů centra Kroměříže. Čekala na nás zmrzka, některé oběd, jiné obchody či slunění se na náměstí. Kolem třetí hodiny jsme vyrazili zpět na nádraží a před čtvrtou hodinou šťastně docestovali zpět do Starého Města. Výlet i počasí se povedli, stejně jako spolupráce se sedmou třídou a jejich třídní paní učitelkou Vlčkovou.

Mgr. Radim Zapletal

Zde přidáváme názory žáků, níže pak vyúčtování výletu a fotogalerie. Video z výletu si mohou žáci pustit přes školní uložiště, naleznou jej v sekci žáci, 8. třída, školní výlet.


Letos jsme jeli na výlet do Kroměříže se 7. třídou. Vyjely jsme vlakem ze Starého města do Hulína a zde jsme přesedly na vlak směr Kroměříž. Šly jsme do květné zahrady a s panem průvodcem. Zde jsme měly úkol zakreslit zahradu. Poté jsme měly rozchod na náměstí, daly jsme si zmrzlinu nebo ledovou tříšť, protože bylo horko. A potom jsme jely domů. Výlet se mi líbil.

                                                                                                             Matouš


Výlet byl podle mého docela dobrý. Program byl pestrý a zábavný. Za mě byl nejlepší rozchod, kdy jsme se mohli jít podívat na náměstí. Ale i samotná prohlídka květné zahrady nebyla špatná, bavilo mě, když jsme dělali plánky zahrady. V květné zahradě se mi líbila kolonáda, protože jsme jako správné drbny viděli úplně všechno. Na rozchodu se mi nejvíce líbila pizzerie, kde dělali velmi dobrou pizzu.

Ondřej


Výlet bych hodnotila jako pozitivní. Sice program nebyl tak zajímaví a obsáhlý ale byla sranda a myslím, že to byl fajn den. Bylo hodně vedro a to při prohlídce moc nesvědčilo. Nejvíc se mi líbil rozchod po náměstí, který jsme si užili po svém. Pěkně v kavárničce. Jsem spokojená.

Katka


Výlet v Kroměříži jsem si užil. Byli jsme v květný zahradě, kde nás doprovázel pruvodce petr, který nam říkal ruzné informace o květné zahradě, potom jsme všichni do dvojce dostali papir a měli jsme přesně určit kde je co např. stromy, keře, sochy, fontány, cesty atd. Potom jsme měli ukázat, co jsme namalovali a na konec nám pan pruvodce ukázal jezírka, kde byli ryby, klec s ptáky a kopeček, kde byli králici v kleci, která byla v tom kopečku. Potom jsme šli do města, kde jsme měli rozchod, tak jsme si šli koupit ledovou třišt a ještě jsme šli do pizzerie, která se jmenovala U zeleného stromu. Na konec jsme jeli zpátky vlakem, který byl fajn.

Sebastian


Tento rok jsme jeli se 7. třídou na školní výlet do Kroměříže. Vyjeli jsme hned ráno, abychom toho co nejvíce stihli. Jak jsme dojeli vlakem do Kroměříže tak jsme šli do Květné zahrady. Když jsme se k ní dostali, představil se nám náš průvodce. Na nic jsme dále nečekali a šli jsme do stínu, kde jsme si rozdali papíry, abychom si mohli značit cesty zahrady a co se v ní nachází. Na konec jsme si své výtvory vzájemně přednesli a šli jsme na Kroměřížské náměstí. Tam jsme si daly rozchod. Po dvou hodinách každým jinak naloženým časem jsme měli sraz a šli jsme na vlak. Cestou na něj jsme se prošli ještě Podzámeckou zahradou a jeli jsme domů. Výlet se mi moc líbil.

Karolína


Výlet se vydařil, bylo teplo až horko. Program byl nezáživný a nezajímavý ale historie zahrady mně zajímala. Bylo ohromující jak se 14 zahradníků dokáže postarat o tak velkou plochu. Průvodce byl velice milý. Rotunda uprostřed byla zevnitř krásně zdobená kamínky. Věc se má takhle určitě jsem rada že jsem byla s kamarády a v bláznivém městě Kroměříž, celkem nezajímavé město ale měli tam výbornou ledovou tříšť.


Vyúčtování výletu

výdaje:

počet žáků: 9

cesta: 80 Kč (celkem 720 Kč)

vstup do zahrady: 50 Kč (celkem 450 Kč)

pojištění: 5 Kč (celkem 45 Kč)

celkem tedy za žáka: 135 Kč (celkem za všechny žáky: 1 215 Kč)

vydáno z třídního fondu na občerstvení: 300 Kč

celková útrata: 1 515 Kč


příjem:

na výlet přispělo sdružení rodičů částkou 1 200 Kč


souhrn:

na výlet jsme z třídního fondu přispěli částkou 315 Kč

Vanesa

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz