Vánoční besídka

20. 12. 2019

Vánoce nejsou jen o dárcích, ale i o trávení společného času v kruhu těch nejbližších - rodiny, ale i přátel. My jsme si udělali krásné dopoledne plné her, tance, a nakonec samozřejmě i dárečků. 

Den jsme zahájili v kostele, kde proběhl již tradiční koncert. Díky bratrům Radovým a žákyním osmé třídy jsme se naladili na Vánoce a zazpívali si nejznámější koledy. Po koncertě naše cesta vedla přímo do třídy, kde už na nás netrpělivě čekal rozsvícený vánoční stromeček a pod ním dárečky. Nachystali jsme si občerstvením, pustili koledy a trávili spolu milý čas při svitu poslední zapálené svíce na adventním věnci.

Hráli jsme hru Párty alias, ke které se připojili i někteří osmáci. Tančili jsme a učili se choreografie. Konečně došlo na rozdávání dárečků. Toho se ujala Lucinka a každému předala dáreček osobně. V kruhu jsme dárky postupně rozbalovali. 

Když na dveře zazvonil doručovatel, konečně jsme se dočkali i společného dárečku pro celou třídu - barevného koberce. Ten žáci vlastnoručně položili za doprovodu znělky z Pata a Mata (video na Zoneramě). 

Dopoledne uteklo jako voda a byl čas odejít na oběd. Nejeden z žáků prohlásil, že by besídku ještě alespoň o dvě hodiny protáhl a ani paní učitelce se domů nechtělo. 


Společně s celou sedmou třídou přejeme šťastný nový rok 2020, hodně zdraví, rodinné pohody a radost ze školních úspěchů všech dětí! 


FOTOGRAFIE A VIDEA z vánoční besídky ZDE

FOTOGRAFIE z koncertu v kostele ZDE

FOTOGRAFIE z vánočního koledování ZDE


© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz