Vídeň

13. 12. 2016


Zdeněk

Ve Vídni se mi moc líbilo. Vše se mi líbilo. Nejvíc se mi líbila katedrála sv. Štěpána. Nejmíň se mi líbily první trhy u Schönbrunnu.


Jenda

Můj první výlet do Vídně se mi líbil. Viděl jsem spoustu památek a dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí. Taky jsme si kupovali různé věci na památku nebo Mozartovy koule atd. Mně nejvíc zaujala budova parlamentu a velká socha Atény před parlamentem, kde jsme si dali společnou fotku. Také se mi líbila velká Neptunova fontána, která bohužel nebyla zapnutá. Cest tam a zpět byla byla super, velmi jsem si to užil a těším se na další výlety.


Karel

Ve středu 7.12 jel 2. stupeň na zájezd do vánoční Vídně. Za nádherného slunečného počasí jsme mohli vidět zámek Schönbrunn s Neptunovou fontánou a Glorietou, od níž byl krásný výhled na zámek i město. Pak jsme prošli centrum města a seznámili se s památkami: Hofburg, Graben, chrám svatého Štěpána, parlament a nová radnice. Celý zájezd doprovázeli vánoční trhy, kde jsme utratily hodně eur. Za punče, čepice, sladkosti, atd.

Vendula

Ve Vídni se mi moc líbilo. I když cesta byla dlouhá, stálo to za to. Navštívili jsme různé památky Vídně, například Neptunovu fontánu, Hofburg, Heldenplatz, Volksgarten, Burgtheather, Neues Rathaus a hlavně Schönbrunn, také mnoho trhů. Večer bylo všechno moc hezky osvícené.

Sabina

Ve Vídni to bylo super. Počasí bylo výborné, ale sem tam byla i zima. Pan Kočí nám řekl moc zajímavých věcí o Vídni i o Rakousku. Výlet se určitě moc povedl. Cesta tam i zpět se mi líbila, ale nejvíc se mi líbila večerní osvícená Vídeň.

Natka

Ve Vídni se mi moc líbilo a bylo to moc super. Hodně věcí bylo o historii, třeba Schönbrunn, Gloriete, Hofburg…Zastavili jsme se na třech trzích. Na dvou jsem měla vynikající punsch. Ke každému punči byl i hrníček, který jste si mohli nechat nebo vrátit. Každý trh má své vlastní jiné trhy. Bylo to super.


© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz