Anglický jazyk

Na konci května si jedna anglická skupina zkrátila čas čekání na učitele angličtiny, který odjel na týden do Anglie se žáky druhého stupně, prací na dresech hokejistů ČR s anglickými texty. Výtvory těch, kteří je zodpovědně dodělali a přinesli zpět do školy, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Všem, kteří práci odevzdali, díky. Dresy se opravdu povedly.


5. června - do pátku 14. 6. se naučit básničku č. 6 - Hickory dickory dock


15. dubna - v příloze máte seznam přídavných jmen, kdo potřebuje vytisknout, ať se ozve. Pro čtvrteční skupinu je tento seznam povinný, do pátku 26.4. prostudovat a skupinu slov vyznačených tučně se učit, bude z nich test v pátek 3. května.


11. dubna 2019 - skupina B má za úkol naučit se do středy 17. 4. jazykolam Red lorry, yellow lorry, je k poslechu v příloze. Druhá skupina to bude mít po velikonocích.


březen 2019

V březnu jsme v obou skupinách pracovali na projektu My family. Žáci si práci rozdělili na dvě poloviny - jednoduchý rodokmen (Family tree) a obrázky s texty (My family). Rodokmen dělali na tvrdý papír A4, fotky či obrázky své rodiny pak na tvrdou A3. Následně pak prezentovali své práce v anglickém jazyce. Všechny práce se moc povedly, důkazem jsou fotky ve fotogalerii - skupina A a ve fotogalerii - skupina B. Všem díky za jejich píli. 

Mgr. Radim Zapletal

13. 1. 2019 - Prosím naučit se báseň Tinker, Tailor, ... - je k poslechu v dolní části této web strany pod číslem 03. V učebnice je na str. 19, cv. 9c. Skupina B má termín v pondělí 21.1., skupina A bude umět nejpozději do pátku 25.1.

Na přelomu listopadu a prosince jsme vypracovali projekt About me - žáci si přinesli obrázky věcí, které mají něco společné s jejich osobou, nalepili si je na větší papír a udělali si k nim anglické popisky. Následně každý svou práci anglicky prezentoval před třídou. Všem se práce povedli, prohlédnout si je můžete zde

Mgr. Radim Zapletal


1. Naučit se básničku "One, two, ..." nejpozději do středy 31. 10. 2018, je k poslechu v příloze.

2. Můžete si pustit písničku s abecedou, opět níže v příloze


© 2019 Základní škola a Mateřská škola Jana Amose Komenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz