Projekt Edison

20.2.-24.2.2017

V pondělí 20.2. jsme hned ráno v naší tělocvičně přivítali 6 zahraničních studentů. Zazpíval jim školní sbor, promítli jsme jim video o naší škole a potom jsme je už očekávali ve třídách. Naše třída jako první přivítala studenty z Číny Leona a Glorii. Ti nám řekli o svých zájmech, kamarádech a ukázali nám i zajímavosti z jejich země. Snažili se nás naučit jednoduché čínská pozdravy. Zkusili jsme si i cvičení Tajči.

V úterý jsme na hodině přivítali studentky z Kazachstánu - Perizat a Indonésie - Zahru. Navzájem jsme se se Zahrou přivítali a představili se, zkusili si indonéský tanec a shlédli video o přírodních krásách Indonésie. Perizat nás seznámila s azbukou a napsala nám naše jména tímto jazykem. Také nám představila na videu jejich hlavní město a životní styl.

Ve středu k nám přišli studentky z Taiwanu. Na ty jsme se nejvíce těšili, protože jsme před jejich příjezdem měli projekt o jejich zemi. Obě dvě byly velmi usměvavé a přátelské. Vyprávěly o sobě, svých rodinách, sourozencích a domácích mazlíčcích. Také nám daly ochutnat jejich jídlo a mohli jsme si zkusit jíst  hůlkami.  Snažily se nás naučit vyslovovat jejich jména v rodném jazyce. Také nám každému napsaly naše jméno čínsky. Úžasné bylo video o jejich přírodních krásách.

Ve středu odpoledne bylo setkání se studenty, žáky, učiteli a veřejností. Zahrála a zatančila nám k tomu Pentlička a mohli jsme si ochutnat naše i zahraniční speciality. Odpoledne se velmi vydařilo.

A v pátek jsme měli rozloučení v malé tělocvičně. Bylo to smutné loučení, protože všichni byli celý týden  velice přátelští. Alespoň jsme se s nimi na památku vyfotili. Tento týden jsme si užili.


© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz