Zeměpisná olympiáda 2020

Zeměpisná olympiáda je oborovou soutěží pro žáky a studenty zeměpisu (geografie). 

Do soutěže se prostřednictvím školního kola mohou zapojit všichni žáci druhých stupňů základních škol (6.–9. tříd) a studenti středních škol v Česku. 

Soutěž je určena pro všechny, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě i kolem sebe. 

Účast v Zeměpisné olympiádě přináší mimo jiné možnost získat nové zkušenosti nad rámec běžné výuky zeměpisu, změřit síly s ostatními soutěžícími z celého Česka, a v případě úspěchu se zúčastnit mezinárodních geografických soutěží. 

Úspěšní řešitelé krajského a celostátního kola jsou pak přijímáni na většinu geografických studijních oborů na českých vysokých školách bez přijímacích zkoušek. 

Odbornost soutěže garantuje organizátor pověřený MŠMT, jímž je od ročníku 2012/2013 Geografická sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (Praha), ve spolupráci s Ústřední komisí Zeměpisné olympiády a Českou geografickou společností. 

Tvorbu testů od okresního po celostátní kolo zajišťují pro jednotlivé soutěžní kategorie geografická pracoviště napříč Českem (podrobnosti v rubrice ORGANIZAČNÍ TÝM). 

Každým rokem je Zeměpisná olympiáda na národní úrovni pořádána ve čtyřech postupových kolech pro čtyři soutěžní věkové kategorie žáků (A–D). 

© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz