100 let vzniku ČSR - školní projekt

jak to probíhalo v pátek 26.10.2018 ve škole

V pátek 26. 10. 2018 vyvrcholily u nás ve škole oslavy 100 let od vzniku Československého státu. V každé třídě byly připraveny aktivity s touto tématikou, žáci je plnili, a tak si nejen osvojovali nové znalosti, ale také se učili být hrdí na to, že jsou Češi a žijí ve svobodném demokratickém státě. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout jak naše úkoly, tak jejich plnění v jiných třídách.

Odpoledne od 13 hod jsme nabídli veřejnosti možnost si naše úkoly plnit na dolní škole a nebo si je aspoň prohlédnout. Účast návštěvníků byla až nečekaně veliká, mraky prarodičů i rodičů se svými ratolestmi si přišli výstavu prohlédnout. Ve fotogalerii je mnoho fotek z návštěvy školy, prohlédněte si zde, kde jsou fotografie jak z dopoledního bloku, tak i odpoledního. 

Dokonce se ozvaly hlasy, že by se mohla výstava otevřít pro veřejnost i v sobotu, což se také uskutečnilo v rozmezí 13,30 - 15,30 hod. 

Lze tedy všem jen poděkovat a doufat, že takové akce pomohou nám všem si uvědomit důležitost roku 1918, vážit si všech, kteří se podíleli na vzniku nového státu a jít dál s hrdostí na to, že patříme do českého státu.

Mgr. Radim Zapletal

PS: Chtěl bych poděkovat všem žákům 7. třídy za aktivní účast na tomto projektu, za vaše vyrobené aktivity i vaši účast v odpoledním bloku, kde jste obětovali svůj volný čas prezentaci své školy. Akce to byla velmi podařená a vy jste k tomu přispěli nemalým dílem. Takže ještě jednou díky a při další větší akci se budu těšit na vaše nápady a chuť do práce. 

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz