Pro rodiče

Anglie - květen 2019


Vážení rodiče, nabízíme dětem možnost účastnit se za rok zájezdu do Anglie. Bližší informace naleznete v příloze pod tímto textem. 

Lyžařský výcvikový kurz

Vážení rodiče, veškeré potřebné informace k LVK naleznete v přílohách ke stažení v sekci ke stažení. Případné dotazy pište mailem na mou adresu nebo se informujte u vedoucího kurzu - pana učitele Hapaly. Dokumenty označené čísly 1,2,3 a Řád LVK je třeba podepsat a přinést v den odjezdu k autobusu a předat vedoucím kurzu. 


UPOZORŇUJI NA DOPLATEK NA LYŽÁK, JE TŘEBA DO KONCE BŘEZNA UHRADIT ČÁSTKU 665 Kč paní hospodářce. Děkuji.

Třídní schůzky

Vážení rodiče, zde je seznam třídních schůzek pro tento školní rok. Rád se s vámi uvidím a případně projednám Vaše záležitosti.

1. schůzka - čtvrtek 14. září 2017, 16:30 hod v učebně 6. třídy na horní škole - žádám zákonné zástupce o účast, budeme podepisovat důležité dokumenty a probereme spoustu důležitých informací týkajících se organizace nového školního roku. Pokud se nemůžete do školy v tento termín dostavit, prosím kontaktujte mě (r.zapletal@zsborsice.cz) a domluvíme se na náhradním termínu. Děkuji. 


2. schůzka - pondělí 20. listopadu 2017, 16:30 hod na horní škole ZŠ, bude tentokrát konzultační formou, tedy učitele je ve své třídě a zákonný zástupce navštěvuje kvůli prospěchu jednotlivé vyučující


3. schůzka - čtvrtek 5. dubna 2018, 16:30 hod na horní škole ZŠ, konzultační formou, začátek ale společný, předány budou informace k výletu

Sběr papíru

Od 20. září probíhá na horní škole každou středu v době 7.30 - 8.00 hod sběr starého papíru. Kdo má možnost, přivezte sběr, čímž po odvozu papíru do sběrny pomůžete škole získat finanční částku pro žáky a vybavit tak školu dalšímu pomůckami. Děkujeme.

Sběr papíru pro podzim 2017 byl na konci listopadu ukončen, naše třída se umístila na krásném druhém místě, všem velké díky. Na osobu jsme posbírali 50 kg papíru. Získali jsme odměnu 300 Kč od školy, za ni pořídíme vhodné věci do třídy pro všechny naše žáky.

Od půlky března opět pokračuje sběr papíru na horní škole, opět každou středu v rozmezí 7,30 - 8,00 hod. Sběr bude ukončen 13. června.

Fotogalerie třídy

Pokud občas nahlédnete na stránky naší třídy a budete si číst naše články, máte možnost po kliknutí na červeně vybarvené slovo prohlížet fotografie na stránce www.zonerama.com (pokud najedete přímo na odkaz zonerami, dejte do vyhledávače ZŠ Boršice a pak stránku 6. třídy). Výhodou tohoto uložiště je, že fotky jsou v plné kvalitě a také si je můžete v této kvalitě stáhnout do svého počítače. Pokud by někdo nevěděl, jak nato, rád poradím na rodičovském sdružení nebo při osobní návštěvě. 

Upozornění: Stažení fotek však nelze provádět běžným internetovým způsobem (pravé tlačítko a uložit obrázek), ale musí se použít k tomu uzpůsobené tlačítko STÁHNOUT. Tímto způsobem lze stáhnout jakoukoliv fotografii, ale i celé album (odpadne šílené klikání). Ukázku tlačítka naleznete v příloze na dvou fotografiích.

Pracovní sešity

V letošním roce budou žáci používat pracovní sešity do zeměpisu (69 Kč), dějepisu (69 Kč), občanské výchovy (69 Kč), přírodopisu (69 Kč) a angličtiny (229,50 Kč). Vybíráme 506 Kč, prosím přinést do konce září buď paní hospodářce nebo třídnímu učiteli.

Dále vybíráme 100 Kč do fondu SRPŠ.

Děkuji za platby.

Ostatní - aktuální

Podle domluvy jsem žákům nakoupil zásuvkové pořadače, aby si nemuseli drobnosti jako pravítka či folie tahat domů nebo nechávat v lavici, kde je to hodně nešikovné. Pořadač stojí 58,50 Kč. Zároveň budeme vybírat 45 Kč na hudebně-vzdělávací akci Marbo (viz aktuality) a nějakou korunu můžeme nechat na další akce. Proto budu vybírat do 15. října 200 Kč. Pošlete přes děti, do ŽK potvrdím příjem. Děkuji.

V únoru a březnu bude ve čtvrtky pracovní výchova pátou hodinu a teprve poté se žáci přesunou na oběd.

Od února dochází k drobné změně rozvrhu - dívky mají ve středu po čtvrté hodině volno na oběd a tělocvik začne až v 13:45 hodin. Podrobněji viz příloha.


Pro účastníky lyžáku - doplatek 665 Kč prosím nosit do konce března paní hospodářce


Pro ty, kdo se přihlásili do Budapešti - vybíráme zálohu 140 Kč do 6.4., nosit třídnímu učiteli, zbytek částky za zájezd bude vyúčtován po zájezdu


24. 5. 2018 - vybíráme tyto částky: doplatek na zájezd do Budapešti = 500 Kč, školní výlet = 500 Kč, planetárium = 260 Kč​