Aktuality

2017:

4. září - zahájení nového školního roku na kulturním domě v 9. hod

5. září - nástup do školy v 8:15 hod, proběhne 5 třídnických hodin, ukončení v 12:50

6. září - začíná výuka podle rozvrhu

14. září - první třídní schůzka rodičů v 16:30 hod v učebně šesté třídy na horní škole, účast pokud možno nutná, případně si rodiče sjednají náhradní termín u třídního učitele

20. září - listopad - sběr papíru na horní škole v době 7.30 - 8.00 hod

22. září - zúčastníme se slavnostního otvírání Stezky lovců mamutů v 10. hod, přineste si s sebou učivo na nultou a první dvě hodiny, před 10. hod se přesuneme na místo akce. Po probramu oběd a rozchod domů. Podrobnosti o slavnostním otevření zde. POZOR!!! S sebou oblečení do lesa - pevné boty, bundy, dlouhé kalhoty. Bude zřejmě bahno, tak s tím počítejte.

28. září - státní svátek "Den české státnosti" = sv. Václav - do školy se nejde

29. září - ředitelské volno, do školy se nejde

do konce září vybíráme za pracovní sešity 506 Kč, prosím zaplatit paní hospodářce nebo přinést do školy. Dále vybíráme 100 Kč do fondu SRPŠ.

říjen - vybíráme 45 Kč na akci Marbo, dále 58,50 Kč na zásuvkové pořadače, které jsme žákům pořídili, nějaká koruna může zůstat na další akci - prosím přineste 200 Kč do 15. října. Děkuji.

5. října - změna ve výuce. Místo rodinné výchovy bude zeměpis, věci do zeměpisu s sebou!

12. října - první hodinu bude změna v rozvrhu, místo Čj bude Aj

16. října - účastníme se hudebně-výchovného programu společnosti Marbo, akce proběhne v Boršicích v 8:15 hod, cena 45 Kč. Sraz bude v 8:10 hod u dolní školy, koncert bude v hale. Po ukončení se přesuneme zpět do horní školy. Žáci si nemusí nosit věci do prvních dvou vyučovacích hodin.

26. - 27. října - podzimní prázdniny, do školy se nejde

upozornění od listopadu: v sekci "pro rodiče" naleznete upřesnění ke stahování fotografií ze zonerami

listopad - během tohoto měsíce bude ve čtvrtky změna rozvrhu - po čtvrté hodině bude hned navazovat pracovní výchova, teprve po ní se půjde na oběd. Je to z důvodu výroby výrobků na vánoční jarmark. Pracovat na výrobcích budeme pravidelně čtvrtou a pátou hodinu - proto je nutno, aby si žáci nosili pomůcky pro svou práci.

8. listopadu - nultá hodina v rozvrhu (informatika) odpadá - paní učitelka Zetíková je mimo školu + první hodinu místo matematiky bude angličtina, paní učitelka Vlčková je mimo školu

9. + 24. listopadu - preventivní program Hasík na horní škole ZŠ, proběhne vždy 4. vyučovací hodinu

17. listopadu - státní svátek "Den boje za svobodu a demokracii" - do školy se nejde

20. listopadu - čtvrtletní pedagogická porada + od 16,30 hod rodičák - konzultační formou (ZMĚNA Z 21.11. NA 20.11.!!!)

5. prosince - jedeme na celodenní exkurzi do Moravského zemského muzea v Brně, program i doprava zdarma. Odjezd v 8:15 hod od Obecního úřadu (sraz 8:05), návrat kolem 16 hod tamtéž. Strava není zajištěna, doporučuji jak dopolední svačinu, tak i něco většího na oběd vzít s sebou, do obchodu se nedostaneme. Na programu bude návštěva dvou poboček Moravského zemského muzea jak v centru (exponáty a přednáška k tématu pravěk), tak na okraji města (Lidské mraveniště Ondřeje Sekory).

prosinec - byl ukončen podzimní sběr papíru, skončili jsme na skvělém 2. místě, všem velké díky za námahu a čas. Výsledky zde: 

1.       3.A třída …………….. 69,98 kg na žáka

2.       6. třída………………..  50,30 kg na žáka

3.       5. třída………………..  49,96 kg na žáka

získali jsme i malou odměnu, takže se jako třída můžeme těšit na nějakou společnou hru nebo jinou věc užitečnou pro všechny žáky 6. třídy. Koupíme stolní hru, kterou budeme používat ve volnějších hodinách. 

6. prosince - možná přijde i Mikuláš :-)

12. - 13. prosince jedou paní učitelky z 2. stupně společně se třídami 7., 8., 9. do Prahy a Terezína. V tyto dny bude speciální rozvrh, výuku zajišťují pan ředitel a pánové učitelé Zapletal, Hapala a Chmel. Rozvrh bude změněn na:

úterý - 1. + 2. hodina dějepis a rodinná výchova, 3. a 4. informatika a angličtina, 5. a 6. hodinu tělocvik podle oficiálního rozvrhu

středa - 1.- 4. hodina - projekt Vaříš, vařím, vaříme (na dolní škole), 5. a 6. hodinu tělocvik podle oficiálního rozvrhu. Sraz na dolní škole v 8:15 hod, první dvě hodiny vaří holky, kluci budou mezi tím v tělocvičně. Třetí a čtvrtou hodinu budou vařit kluci, holky budou v tělocvičně. S sebou určitě přinést přezuvky a pomůcky a ingredience pro vaření.

13. prosince - po vzájemné domluvě jsme poslali na účet Nadačního fondu Betlém nenarozeným 1000 Kč na jejich chvályhodnou činnost starání se o těhotné matky v nouzi. Třída přispěla částkou 800 Kč, třídní učitel 200 Kč. Peníze jsme použili z tržby z adventního jarmarku. Celé třídě velké dík.

19. prosince - vánoční koncert v kostele v Boršicích od 8:15 hod, vyučování jinak probíhá přesně podle rozvrhu

22. prosince - odpadá nultá hodina, v 8:15 sraz v tělocvičně, bude společné koledování, pak odchod zpět na horní školu, tam besídka, možnost předat si dárečky a hrát si stolní hry. Přineste si oblíbené hry s sebou, možnost si přinést také občerstvení a různé dobroty. Konec kolem 12:30 hod, pak odvod na oběd.

​23. prosince - 2. ledna 2018 - vánoční prázdniny


2018:

3. ledna - nástup do školy, rozvrh tak, jak má být, tedy nultá hodina informatika a pak další předměty. Během vyučování se přesuneme na dolní školu na akci nazvanou Mozek, po ní se vrátíme zpět a bude se pokračovat podle rozvrhu.

25. ledna - pololetní porada, ukončení klasifikace pro 1. pololetí

31. ledna - předání pololetního vysvědčení (výpis) - proběhne po 4. vyučovací hodině, asi kolem 12:15 hod se přesuneme na oběd, kdo nechodí na oběd, odchod domů. Odpolední vyučování tedy nebude, ale nultá hodina proběhne podle rozvrhu. Ve čtvrtek vyučování podle klasického rozvrhu.

2. února - pololetní prázdniny, do školy se nejde

během celého února bude opět ve čtvrtky zrušena volná hodina na oběd, hodina pracovní výchovy bude o hodinu dřív a teprve pak půjdou žáci na oběd

9. února - čtvrtou vyučovací hodinu nebude hodina AJ, ale proběhne ochutnávka ovoce do škol - vzít s sebou nějaký talířek nebo misku do školy, případně vidličku či lžičku

v tento den byly vyhlášeny výsledky soutěže Biologická olympiáda, které se v rámci školního kola účastnilo pár šesťáků a sedmáků. Všem účastníkům velké díky a umístěným na stupních vítězů samozřejmě velká gratulace. Pár fotek k vidění zde

v únoru pracujeme v rámci rodinné výchovy na průzkumu svého denní režimu, o výsledcích budeme tady informovat. Zatím ve fotogalerii pár fotek z předchozí práce - řešení problému v partě.

19. - 25. února - jarní prázdniny

25. února - 2. března - lyžařský výcvikový kurz, Ski areál Kohútka, Nový Hrozenkov, informace viz zprávy pro rodiče, dokumenty ke stažení ve složce ke stažení

pro ty, kteří na lyžák nejedou, bude platit speciální rozvrh, který si mohou prohlédnout na bakalářích a bude vystaven i zde v této části. V anglickém jazyce budeme určitě pracovat na nějakém projektu, v pondělí 26.2. se dohodneme na tématu a jak budeme pracovat.

29. března - 2. dubna - velikonoční prázdniny + Pondělí velikonoční, do školy se nejde

1. května - státní svátek (Den práce), do školy se nejde

8. května - státní svátek (Den vítězství), do školy se nejde

17. května - zájezd do Budapešti, cena 720 Kč