ANGLICKÝ JAZYK

Zde najdete poslechy, hry k učebnici Happy House. 

https://elt.oup.com/student/happyhouse/level1/?cc=cz&selLanguage=cs

Přehrávač  Flash Player - Kdo máte stále problém, máte ve vašem počítači v nastavení, že je blokován. Je třeba si u sebe změnit v nastavení na možnost - nastavení webu - flash - nejprve se dotázat.


​26.3. 

AJ - PS str. 35/nalepte si nálepky k obrázkům - 4. lekce 

Pomalu začněte procvičovat slovíčka 5. lekce - ve slovníčku pouze podtržená slova. 

pracovní list s výslovností: https://www.liveworksheets.com/c?a=c&sr=n&l=fe&i=ufontfx&r=ut&db=0

Pracovní list - z anglického jazyka mi zašlete ke kontrole. /test 4/

19.3. 

Na pátek si nachystejte na výuku AJ nějakou čepici nebo kšiltovku. 

DÚ: učebnice str. 37 / skládací panáčci - najdete je  v příloze pracovního sešitu str. 83. Vyrobte si skládací postavy. Vystřihněte podél přerušovaných čar, potom přeložte na šedých čarách. Jednotlivé části lze různě ohýbat - tak vznikají jednotlivé kombinace oblečení. Děti si připraví pastelky a budete trénovat barvy + oblečení. Např. a yellow hat, an orange skirt, a pink T-shirt, a green socks, red shoes, a blue and yellow jumper, red and green trousers, a blue shoes - děti vybarví dle vašich pokynů - použijte barvy, které známe.  Můžete klidně nechat na dětech, aby si vybarvily sami. 

Příští týden v pátek 26.3. budeme psát opakování ze 4. lekce -  zopakujte si slovíčka, barvy, čísla do 10, množné číslo např. 2 pera - two pens a ještě dvě fráze, které budeme cvičit zítra: Put on - obleč si, Take off - svlékni si.

Prosím, abyste si vytiskli pracovní list - test a měli ho na příští týden připraven. /v příloze/


5.3.

PS str. 31 po on-line hodině si nakreslete a vybarvěte své oblíbené tričko

V učebnici na str. 34/ si poslechněte nahrávku "My favourite T-shirt", řekněte si, co se stalo, když si dal Jack tričko do pračky - došlo k obarvení jeho oblíbeného trička na zelenou. A pusťte si píseň: My favourite T- shirt. 


26.2. 

PS str. 28/ říkejte si názvy oblečení nahoře a vybarvujte různými barvy např. a red hat, a yellow and blue T- shirt,  a green and yellow jumper, a orange and black skirt, a purple shoe, a blue and pink sock

Potom si stejně vybarvěte i myšku a nezapomeňte dokreslit, co jí chybí. 

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz