Autismus - vyhodnocení projektu

info o projektu a pár fotek

Ve středu 28. března 2018 jsme se snažili naše druhostupňáky zapojit do propagace Světového dne porozumění autismu (World Austism Awareness Day), který připadá na 2. dubna 2018. Protože tento den jsou ale velikonoční prázdniny, ve školách Zlínského kraje jsme si tento den mohli připomenout právě 28. 3. 2018. Nakonec jediní šesťáci do projektu šli a myslím si, že se to vážně povedlo. 

Nejdříve jsme si rozdělili úkoly - Sabina z vlastní aktivity (chválím!) si připravila menší plakát o autismu, Aneta připravila modré stužky pro celý druhý stupeň a každý žák si připravil kartičku, na kterou napsal pár vět vyjadřujících problém autistů a jejich vztahu ke společnosti. Modrá barva našeho oblečení, karet i stužek byla odkazem na barvu komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. Kartičky jsme rozdali ve všech třídách druhého stupně a každému včetně učitelů jsme navázali na ruku modrou stužku, čímž jsme všechny chtěli do projektu zapojit a připomenout jim, že v naší společnosti žijí lidé, kterým se možná vyhýbáme, protože vůbec nevíme, jak s nimi mluvit a vůbec jim nerozumíme. 

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout jak karty a stužky, tak i pár fotek z každé třídy a také celý druhý stupeň, který na podporu osob s autismem udělal společnou fotku "v modrém". Vřelý dík patří všem šesťákům za projevenou snahu a píli, a také učitelům za vstřícný postoj k naší aktivitě. 

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz