Beseda na téma partnerské vztahy

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 se osmáci účastnili dvouhodinové besedy na téma partnerské vztahy, láska a zamilovanost pod vedením zástupce Psychologicko-pedagogické poradny Ing. Jana Plška ze Vsetína. Moderátor zaujal žáky osobním přístupem, otázkami, aktivitami či osobními zkušenostmi. Vedl je k pochopení podstaty vztahů, k odlišení toho dobrého od nebezpečného a nezapomněl zdůraznit oblasti, které nejsou pro vztahy prospěšné.

Beseda byla vedena v přátelském duchu, moderátor žáky zaujal a bylo vidět, že toto téma není našim osmákům lhostejné. Děkujeme za organizaci paní učitelce Vavrušové. Pár fotek naleznete na zoneramě

Mgr. Radim Zapletal

Názory žáků: 

Kevin: Ve čtvrtek se mi líbilo, že si škola pro nás pozvala nějakého pána ze Vsetína. A ten nás poučil partnerských vztazích. Program trval 2 hodiny.

Ivana: Ve čtvrtek 14. listopadu jsme měli besedu, která byla na téma láska, vztahy a partnerství. Nejprve se nám pán, který nám o tématu přednášel představil a dal nám o sobě kvíz. Poté jsme probírali věci na toto téma. Beseda se mi líbila a byla jsem překvapena, že byla i zábavná.

Matouš: Ve čtvrtek k nám pozvala škola pána ze Vsetína. Který se s námi bavil o vztazích a jak poznat tu pravou. Akce se mi líbila.

Tadeáš: Ve čtvrtek 14. 11. jsme měli přednášku, která se jmenovala Láska, vztahy, partnerství. Celou přednáškou nás provázel Ing. Jan Plšek. Jeho hlavní rada do života byla, abychom se k ostatním chovali tak, jak chceme, aby se chovali oni k nám a respektovat ostatní. Popsal lásku jako dlouhodobou, to znamená  že s tím člověkem chceme žit, mít rodinu. Zamilovanost ale jako krátkodobou a růžovou. Dostali jsme se bohužel i k drsnému příběku o Jessie, která sdílela intimní fotky s přítelem a ten je zveřejnil. Stala se obětí sextingu. Také nám řekl, že má 2 děti a nikdy by ho nenapadlo, že může být tak zranitelný i s manželkou a dětmi. Nakonec jsme se dostali k dlouho očekávané otázce.  Jak najít tu pravou??  Pokud si vybereme nějakou např podle hezké pleti, nemůžeme očekávat, že taková bude navždy, stanou se z ní KAŇONY. Nebude laň, ale saň. Ženy spoléhají na klamy - makeup, plastiky. Holky se dozvěděli jak zase  najít toho pravého a tak skončila naše přednáška. Celkově se mi tato přednáška velice líbila a byla i vtipná.

Katka M.: Ve čtvrtek jsme měli besedu na téma partnerské vztahy. Tato přednáška byla poučná do budoucnosti. Líbila se mi, protože byla zábavná, líbilo se mi na tom že jsme byly do té přednášky zapojení i my, a zahrály jsme si i nějaké hry. 

Karla:  Ve čtvrtek jsme byli na dvouhodinovém programu o partnerských vztazích. Pán měl prezentaci dobře připravenou, ptal se nás na otázky a nachystal si pro nás nějaké aktivity. Program se mi líbil.

Katka K.: Dne 14.listopadu 2019 proběhl na naší škole program na téma Partnerské vztahy. Dozvěděli jsme se spoustu informací o tom jak bychom se k sobě měli správně chovat. Potom jsme hrály hru ve ,které jsme seřazovali informace. A nakonec nám pán vyprávěl příběh o dvou zamilovaných. Tento program se mi líbil.

Marek: Ve čtvrtek 14. 11. jsme měli přednášku, která se jmenovala Láska, vztahy a partnerství. Pán se nám nejprve představil a potom nám dal zajímavý kvíz. Přednáška trvala 2 hodiny a všichni jsme si to užili.

Nikol: Ve čtvrtek 14. listopadu proběhal beseda na téma láska, vztahy a partnerství. Tuto besedu přichystal Jan Plšek. Beseda trvala 2 hodiny. Na besedě jsme probíraly vztahy, lásku a jak si vybrat ,,toho pravého'' partnera. Beseda se mi moc líbila a dokonce byla i velmi zábavná.

Aneta: Ve čtvrtek jsme se setkali s programem Partnerské vztahy. Po celou dobu nás provázel Jan Plška, který se nám důkladně představil abychom k němu měli důvěru. Když jsme se s ním seznámili začal samotný program, který byl důkladně propracovaný. Dozvěděli jsme se například něco o lásce, jak si vybírat partnera či partnerku, čeho si ženy všímají nejdřív na mužích a podobně...Program se mně moc líbil. Někdy by se mohl zopakovat.

Kuba: Ve čtvrtek 14.11. k nám do Boršické školy dojel pán až ze Vsetína, aby nám přednesl něco o lidských vztazích. Prezentace byla velice poučná a zajímavá. Určitě bych byl velice rád, kdyby se k nám do Boršické školy nějaké takové podobné prezentace vraceli.

Michal: Ve čtvrtek 14.11. do školy na horní stupeň přijel pán ze Vsetína. Vstal ve 5 hodin a jel do Boršic 3 hodiny MHD. Měl prezentaci a zkušenosti o partnerských vztazích. Akce se mi hodně líbila a něco jsem se i dozvěděl.

Anežka: Dne 14.11. proběhla beseda na téma partnerské vztahy. Jako 1. jsme dostali menší testík, ve kterém jsme mohli vyhrát tyčinku snickers. Také jsme hovořili o takovém mini příběhu a hráli si na právníky. A nakonec jsme hovořili o tom, jak si vybírat partnera nebo partnerku. Tato beseda se mi líbila.

Sabina: Dne 14.11. jsme měli besedu s panem ze Vsetína na téma ''LÁSKA A PARTNERSKÉ VZTAHY''. Tahle beseda se mi líbila a dozvěděli jsme se o něco co jsme např. vůbec netušili že může být.

Martin R.: Ve čtvrtek 14.11. jsme měli přednášku s názvem Láska, vztahy a partnerství. Měli jsme tam kvíz o tom pánovi co měl tu přednášku a v tom kvízu se dala vyhrát odměna. Přednáška trvala 2 hodiny. Líbilo se mi to. 

Denis: V den 14. prosince jsme měli ve škole besedu na téma partnerské vztahy. Vedl ji Jan Plšek který pochází ze Vsetína. Nejvíc se mi líbil příběh který nám ten pán řekl.

Ondra: Ve čtvrtek k nám došel pán, který nám něco pověděl o lásce a jak hledat partnera. Poté jsme seřazovali nějaké události. Přednáška byla v pohodě.

Denisa: Přednáška se mi moc líbila, byla zábavná, ale i poučná. Moc se mi líbilo, že s námi pán hodně komunikoval a nechal nás vyjádřit svůj názor. Nejvíce mně bavilo navzájem obhajovat postavy z příběhu, ačkoliv udělali několik špatných věcí. Ani jsem se nenadála a dvě hodiny přednášky byly za námi a nezbývalo nic jiného než se vrátit zpátky do lavic.

Šárka: Dne 14.11. k nám do školy přijel pán ze Vsetína a přednášel nám o partnerských vztazích. Nejprve nám o sobě dl kvíz, pak nám řekl legendu o jedné dívce, pak nám na to pokládal nějaké otázky a na konec nám ,,poradil´´ jak najít toho pravého/ tu pravou. Program byl celkem zábavný což jsem neočekávala.

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz