"Dílničky" na SŠPHZ

zpráva od pana ředitele

Naši žáci 7. třídy se opět po roce zúčastnili již tradičních dílniček, které pořádá Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická v Uherském Hradišti. Hlavním cílem dnešní praktické výuky bylo vyzkoušet si svoji zručnost při výrobě hlavolamu a malého kladívka. Hned od úvodních minut si někteří žáci počínali velmi profesionálně a já jsem rád, že naši školu v těchto dovednostech nezahanbili. Výsledný výrobek byl ve většině ukázkový a bude pěknou vzpomínkou na dnešní "netradiční" výuku. Fotogalerie na zoneramě zde

Doprovodný pedagog: Mgr. Tomáš Kordula

Připojujeme názory žáků:

Honza: Dne 11.10 se naše třída zúčastnila dílniček které pořádá střední průmyslová hotelová a zdravotnická škola v Uherském hradišti. Pak jak jsme dojeli šli jsme do šaten odložit si věci a roztřídily jsme se do tří skupin. Jedna skupina dělala otvor na násadu a druha skupina násadu a pak se prohodily a třetí skupina dělala hlavolam. Já jsme dělal otvor na násadu. Já jsem dělal kladívko nějdřív jsem dělal díru na násadu a pak jsem dělal násadu na kladivo. Dostaly jsme dřívko ten jsme opilníkovaly a pak jsme kladívko na násadu a přiklepaly kladivem k sobě a obrousily. Tento výlet se my líbil a byl zajímavý.

Tadeáš: Dne 11. 10. jsme navštívili dílny na Průmyslové škole v Uh. Hradišti. Mohli jsme si zde vyrobit hlavolam anebo kladívko, které se vyrábělo vybroušením  dřeva. Na něj se nasadila kovová hlaveň, již byla vybroušena dle potřeby. Já jsem vyráběl hlavolam. Ten byl z mědi, která se ohýbala a pájila cínem. První se udělal základ a na něj se umístilo srdíčko. Byl to super zážitek, hodně jsme se nasmáli. Usilovně jsme se snažili hlavolam vyřešit, což se nakonec všem povedlo. Šťastní jsme se s našimi výrobky vrátili domů bez úrazu či popálenin: ). Dík patří instruktorům a panu ředitelovi za podporu a pomoc.

Martin Č.: De 11.10 jsme byly v dílnách v Uherském Hradišti. Jel snáma pan Ředitel. Jeli jsme autobusem kde jsme byli hodní. A pak jsme šli na školu SŠPHZ. Šli jsme do dílen kde jsme se rozdělili na 3 skupinky jedna šla dělat  hlavolam a dvě šli dělat kladívka, používali jsme i stroje aby jsme udělali díru do hlavicky a kdo to měl už mohl brousit dřívko na kladivo kdo to měl už jenom čekal než to dokončí.A když to všichni měli šli jsme do Boršic šli jsme na zastávku kde jsme čekali 10 minut  nasedli jsme pak a jeli na poslední dvě hodiny.

Marek: Dne 11.10 ve čtvrtek si 7. třída udělala výlet do Uherského Hradiště na Střední průmyslovou školu. Když jsme dorazili tak nás pan ředitel rozdělil do dvou skupin. Jedna skupina se snažila vyrobit hlavolam ze tří měděných drátků a pájeli to cínovým drátkem. Druhá skupina se snažila vyrobit malé kladívko, první si opilovali rukojeť a pak na ní nasadili hlavu kladívka.

Anežka: Dne 11.10. jsme jeli do Dílen, aby jsme si vyrobily kladívko nebo hlavolam. Hned po té co jsme dorazili tak nás učitel rozdělil do 3 skupin jedna skupina si mohla vyrobit hlavolam a dvě skupiny si mohly vyrobit kladívko. Nejdříve jedna skupina co dělala kladívko, obrušovala dřevěnou rukojeť  a pak vrtala do kovu a ta druhá skupina to měla naopak. Já jsem si vyrobila kladívko. Moc se mi výlet líbil.

Denis: v den 11. 10. jsme si udělali výlet do Uherského Hradiště kde nás přivítali na Střední průmyslové škole. Kde jsme si měli vyzkoušet pájet hlavolam ze 3 drátků mědi a ostatní jsme si vyzkoušeli sami opilovat rukojet' abychom si na něj mohli nasadit hlavu kladívka. Poté nás zavolali a my jsme dostali hlavičku kladívka do které jsme si vyvrtali dírku a měli jsme hotovo. Všem se nám tam hodně líbilo a někteří jsme po cestě zpátky chytali pokémony.  

Šárka: 11. října 2018 jsme se zúčastnili dílniček v UH na Střední průmyslové škole. rozdělili jsme se na 2 skupinky, 1 skupinka (ta větší) šla vyrábět kladívko a 2 skupinka (ta menší) šla vytvářet  hlavolam. Já jsem šla vytvářet hlavolam, měl nás takový  milý pán, který nám krok po kroku říkal a ukazoval co máme dělat. Pracovali jsme s 3 měděnými drátky a s 1 drátkem cínu, kterým jsme si vše sami letovali.  Bylo to moc super, líbilo se mi to a chtěla bych se tam třeba ještě 1 podívat.

Sabina: Dne 11.10. 2018 jsme jeli do Uh. Hradiště na dílničky. Tam jsme byli rozděleni do tří skupinek po šesti, šesti a po pěti dvě skupiny dělali kladívko a ta poslední dělala hlavolam. Já jsem dělala hlavolammoc se mi líbilo jak jsme to pájily potřebovali jsme cínové a měděné proužky,také jsme potřebovali kleště s kterýma jsme ohýbali. Moc se mám tam líbilo a doufáme že tam pojedeme ještě jednou.

Matouš: Dne 11.10 2018 jsme místo vyrazily na menší výlet na každoroční dílničky, které se konali na Střední škole, průmyslová, hotelová a zdravotnická v UH. Jak jsme tam dorazily tam jsme se museli rozdělit na 3 skupiny, protože jinak bychom nestíhaly autobus. Rozdělily jsme se 3 skupiny, 2 po šesti a 1 po pěti. Ty 2 skupiny po šesti šly vyrábět kladívka a ta po pěti vyráběla hlavolamy. A myslím, že jsme si to všichni užily.

Ivana: 11. 10. 2018 jsme se vypravili do Uherského Hradiště na dílny SŠPHZ. Sraz jsme měli v 7:55 a sedmnáct připravených žáčků a pan ředitel Tomáš Kordula nastoupilo do přeplněného autobusu. Po příjezdu jsme se vydali na zmiňovanou školu. Měli jsme trochu problém najít vchod do školy, ale nakonec se nám to povedlo. Mile nás přivítala paní, která nás zavedla do dílen, kde jsme se rozdělili na tři skupinky, jedna skupina vyráběla hlavolamy a dvě zbylé skupiny vyráběli kladívka. Všichni jsme si odvezli moc krásné kladívka a hlavolamy a doufám, že budeme mít ještě jednu příležitost si takhle vyjet do Uherského Hradiště.

Nikol: Dne 11. září 2018 jsme se zúčastnili dílniček na SŠPHZ v Uherském Hradišti. Sraz jsme měli v 7:55 a namačkali jsme se do plného autobusu a vyjeli jsme. Jelo nás celých 17 žaků plus doprovodný pedagog: Mgr. Tomáš Kordula. Jedna skupina vyráběla hlavolamy a dvě skupiny vyráběli kladívka. Výlet se nám všem líbil : )

Katka K.: Dne 11. 10. 2018 jsme jeli do Uherského Hradiště na Dílničky. Hned jak jsme došli  na střední školu  kde probíhaly dílničky tak nás pan učitel rozdělil do tří skupin. Jedna skupina dělala hlavolamy a dvě dělaly kladívko. Já jsem dělala kladívko a jeho výroba mě moc bavila. Nejprve jsme si do železné části udělali dvě dírky a poté jsme je spojily. A nakonec jsme si dřevěnou tyčku obrousili a potom jsme ji zaklepali do železné části kladiva. Tento  výlet se mi moc líbil.

Karla: Dne 11. 10. 2018 jsme jeli do dílniček. Rozdělili nás do skupin. První skupina vyráběla hlavolamy a druha vyráběla kladívka. Každý z nás si domů odnesl nějaký výrobek. Myslíme si, že se nám výrobky povedly, možná proto že jsme měli vše dopředu nachystané. Poté co jsme si navzájem výrobky ukázali jeli jsme domů. Myslím si, že se nám výlet všem líbil.

Ondra: Ve čtvrtek 11.10. jsmejeli do Uherského Hradiště na dílničky do SŠPHZ s panem ředitelem. Rozdělili jsme se na tři skupiny. Dvě skupiny dělaly malé kladívko a třetí skupina dělala hlavolam. Pracovali jsme s pilníkem, svěrákem kladivem, pilkou a vrtacím strojem. U kladívka jsme opilovali násadu, poté jsme vyvrtali díru do kladívka na násadu. Dál jsme násadu naťukali do kladívka, ořezali třísky a vyhladili. Pan ředitel nás všechny pochválil za to, že jsme moc nezlobili. Dali jsme si menší svačinku a poté jsme dopochodovali na zastávku. Ve škole jsme stihli jenom dvě hodiny výtvarné výchovy.

Katka M.: Dne 11.10 jsme jeli do dílen do Uh. Po příjezdu du Uherského hradiště jsme se rozdělili do tří skupin . Jedna skupina dělala hlavolam , a druhá kladívko . Tento výlet se mi líbil.

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz