Domácí úkoly

Pracovní sešity:

Prosím dokupte si sešity, obalte si vše, vyplňte si prosím žákovskou knížku. Děkuji Vám moc za spolupráci. Zkuste si nosit již všechny pracovní učebnice /dle rozvrhu/.V pondělí už začneme naplno s výukou.

10.9. náš první úkol:

Zítra Vám pošlu zkratky pro úkoly, aby jste věděli, kde je máte hledat.

Pracovní list - český jazyk (okopírované pracovní listy najdete vždy v modré složce). List je hodně o povídání s žáky. Návod naleznete dole. Vyprávění o naší třídě, co všechno máme ve třídě, čím se liší třída na obrázku. Co je nutné si chystat na lavici, co mají nachystáno žáci na lavici viz. obrázek. Úkol - tužka - orientace (např. namaluj sluníčko vlevo od modré kytky, namaluj domeček mezi jablko a švestku apod.)Úkol - míč je hledání stejného tvaru. Pokud úkol s žáky uděláte, prosím vždy o podpis, abych věděla, že jste si list popřípadě i jiný úkol prošli. Děkuji Vám moc. 

11.9. pracovní list - český jazyk - na pátek a nezapomeňte zítra -  vycházka na Smraďavku (viz info pro rodiče)

16.9. pracovní list - matematika, PL - český jazyk

17.9. pracovní list - ČJ

18.9. pracovní listy - uvolnění ruky

19.9. na zítřek si vystřihněte všechny varianty písmena M, m a uložte do sady pro domácí procvičování. Zítra již začneme s prvním písmenem M, m. Nalepte si a vystřihněte obrázky k písmenu M (viz. úkolníček). 

Pro nemocné:

M - PS po str.12/vše, ŽA po str. 14/vše, Prvouka - str.6,7,8.9.

24.9. na zítřek si nalepte obrázky k písmenu A, a. Dále si vystřihněte všechny varianty písmena A,a a založte do složky pro domácí procvičování. Trénujte pojem řádek a sloupec. Pomalu začneme číst první slabiky ma, má. 

Kupte si prosím barevné papíry i dvě sady, budeme potřebovat do VV a PV.

25.9. Matematika - BP (zkratka pro pracovní sešit barvené příklady /strana 1) a PL - ČJ. V modré složce mají žáci návod, co procvičovat v českém jazyce. 

26.9. - M - pracovní sešit str.17/cv.1,2. Trénujte v českém jazyce délku slabik, počet a kde se nachází písmeno M a A v daném slově (na začátku, uprostřed, na konci). Zítra začneme trénovat čtení slabik Ma, má. Trénujte také skládání do okének (mřížky) písmena M,m a A,a,  kde se nachází v daném slově. (vše v návodu, který jsem posílala)

27. 9. Na úterý 1.10. si přineste do VV pěkné podzimní listy. V pátek 4.10. nás čeká společná akce s patrony - příprava na Průvod světlušek, kdo máte možnost, na pátek prosím přineste vydlabanou dýni a nějaké ozdoby, abychom si mohli udělat krásné světlušky. Děkuji moc. Přeji Vám krásný a hlavně slunečný víkend. 

30.9. Jelikož začínáme číst slabiky a pro některé je to obtížnější, posílám návod, jak číst slabiky a dále slova. Prosím věnujte pozornost str. 18, 19 v Živé abecedě  důkladně trénujte čtení Ma, MÁ, má, ma. Na zítřek si již nalepte obrázky k písmenu L, l a vystřihněte písmena do složky na domácí procvičování. 

3. 10. focení žáků 1. tříd

1.10. DÚ: PL - ČJ, M - barevné příklady. Prosím trénujte doma čtení písmen a slabik. Skládejte si s dětmi diktáty z písmem (polož velké tiskací A apod.). V matematice trénujte orientaci hned před, hned za. Podobný příklad M - PS str.17/cv.7.

3.10. Na zítřek si nalepte obrázky k písmenu E,e a další informace viz. úkolníček. Zítra budeme zdobit dvě poslední hodiny dýně, popřípadě dlabat a vyřezávat. Žáci si nemusí brát prvouku.  

10.10. Věnujte pozornost čtení a skládání dalších slabik - živá abeceda str. 24, 25. Dnes jsme opět skládali na známky, někteří nemají pořád upevněno, že písmena skládáme zvlášť a slabiky dohromady. Prosím vracejte se i ke čtení starších slabik. 

PRO NEMOCNÉ:

První psaní - str. 30, 31

Prvouka str. 14, 15

Živá abeceda po str. 25

PRO NEMOCNÉ 15.10.:

Kocour Sam /str. 3 - číslice 3 (celá strana) 

Živá abeceda - str. 26

M - PS str. 29/vše

PRO NEMOCNÉ 16.10.:

Kocour Sam str. 32,33

Živá abeceda str. 26

M - PS str.30/vše

18.10. 

Trénujte čtení slabik. Dnes jsme četli již slova a drobné věty, někteří musí hodně trénovat čtení slov i slabik, můžete i na listech, které posílám a děti si je ukládají do modré složky. Živá abeceda str. 28, 29 
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Jana Amose Komenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz