Exkurze v Olomouci - Paměťové instituce

12. - 13. 11. 2019

V rámci projektu Paměťových institucí jsme  tentokrát vyrazili společně s 5. A a 5. B do Olomouce. Naši třídu doprovodila kromě třídní učitelky také paní vychovatelka Jitka Umlaufová.

Ráno 12. listopadu jsme se setkali na vlakovém nádraží ve Starém Městě a společně jsme vyrazili do Olomouce. Pro většinu dětí to byl velký zážitek.

Po příjezdu do Olomouce jsme se vydali do Muzea moderního umění. Zde jsme absolvovali zajímavý program o moderním umění spojený s plněním různých zajímavých úkolů. Poté jsme si šli prohlédnout sídlo olomouckého arcibiskupa a prošli jsme se celým Biskupským náměstím. Následoval chutný oběd v restaurace u Kristýna. Odpoledne jsme strávili v Pevnosti poznání. Nejprve proběhla projekce o vesmíru a dalekohledu, pak si děti dle svého zájmu prošly všechny expozice. V podvečer jsme si zašli na teplý oběd do restaurace u Kristýna. S příjemnou únavou a někteří ještě i s pizzou jsme se za deště vydali do ubytovny, kde jsme už byli očekáváni. 

Následující ráno jsme se vyrazili na snídani na Dolní náměstí. Poté jsme si udělali prohlídku Dolního a Horního náměstí - prohlédli jsme si sloup Nejsvětější trojice, radnici s orlojem a další krásné olomoucké stavby. Následující cesta směřovala k monumentálnímu dómu sv. Václava. Zde jsme se také vyfotili. A pak už na návštěvu Arcidiecézního muzea a zajímavý výukový program o gotickém výtvarném umění. Paní lektorka byla velmi příjemná a dokázala žáky pěkně zaujmout. Po absolvování programu jsme šli na oběd a pak už následovala cesta na vlak a směr Staré Město.

Exkurze se nám velmi líbila. Všichni jsme si oba dny užili. © 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz