Fake News

info od pana ředitele, komentáře žáků, foto

Zpráva od pana ředitele o účasti našich osmáků na besedě v kině Hvězda v UH ve čtvrtek 3. října 2019. Fotografie naleznete zde.

"Čtvrteční dopoledne strávili naši žáci 8. třídy na přednášce, která byla zaměřena na rozpoznávání falešných nebo lživých informací na internetu. Debata probíhala v kině Hvězda v Uherském Hradišti za účasti známých osobností: politologa Miloše Gregora, novinářů Václava Moravce, Kristýny Guryčová a youtubera Karla "Kovyho" Kováře."

Mgr. Tomáš Kordula, ředitel školy

Názory žáků:

Anežka: 3. října jela naše třída do Uherského Hradiště do kina Hvězda na program Fake News, kde byli hosty např. Karel Kovář-Kovy, Miloš Gregor, Kristýna Guryčová, ... Měli jsme možnost jim pokládat otázky a oni nám odpovídali. Dost jsme se toho dozvěděli. Moc se mi to líbilo, těším se na další akci.

Kevin: Ve středu 3.10. jsem jel se třídou do UH.Hradiště. Byl tam program ohledně FAKE NEWS v kině HVĚZDA. Byli tam novinářky, televizní reportéři a největší hvězda byl youtuber KOVY. Po skončení programu jsme se zase jeli zpátky do Boršic.

Šárka: Dne  3. 10. 2019 jsme se opět  vydali do Uherského Hradiště, tentokrát jsme zamířili do kina Hvězda na debatu o tom jak rozpoznat ,,Fake News". Účastníky se toho také i jiné školy a byly tam 4 známé osobnosti které nám řádily jak to poznáme. Byli to: Karel "Kovy" Kovář, Kristýna Guryčová, Václav Moravec a Miloš Gregor. Bylo to velmi zajímavé a dozvěděli jsme se nové věci. Líbilo se mi to.

Jakub: 3. října jsme se zúčastnili přednášky v kině hvězda  zvané "FAKE NEWS" což byla přednáška o lživých informacích na internetu. Přednáška byla velmi zajímavá a poučná. Naučili jsme se že ne všemu na internetu můžeme věřit. Jsem rád že jsem se přednášky zúčastnil a to i proto, že jsem na pár takových falešných zpráv již narazil a už budu vědět které jsou zprávy správné a které nejspíš falešné.

Denis: Dne 3.října jsme jeli do Kina Hvězda v Uherském Hradišti  a tam jsme si poslechli debatu Václava Moravce, Karla Kováře (Kovyho) a dalších dvou novinářů na téma Fake News. Řekli nám jak poznat falešné zprávy a co s nimi udělat. Dozvěděli jsme se i názor na Gretu Thunberg a další zajímavé informace. Debata se mi moc nelíbila. 

Denisa: 3.10 2019 jsme se zúčastnili diskuse v kině Hvězda. Zjistili jsme jak rozlišit pravdivou správu od nepravdivé, jak nenaletět bulváru a kde získávat informace. Líbilo se mi, že hodně komunikovali s publikem, tím že se nás ptaly na různé otázky. Řekla bych, že to byl skvělý výlet a úžasný zážitek.

Marek: Ve čtvrtek 3.10.2019 jela 8. třída do kina Hvězda, kde byla přednáška FakeNews a bavili jsme se o tom, jak poznat nepravdivé články a jak vypadají, dalé jsme se mohli ptát na různé otázky a další. Byli tam také hosté a to Karel Kovář, Kristýna Guryčová, Miloš Gregor a Václav Moravec. Přednášku jsme si všichni užili.

Martin R.: Ve čtvrtek jsme se společně podívali do kina Hvězda kde se konala akce fake news. Bylo to o falešných zpráv nebo věcí na internetu, a o tom nám povídali Karel Kovář, Miloš Gregor, Václav Moravec a Kristýna Guryčová. Bylo to super a chtěl bych něco takového znovu.

Karla: Dne 3.10.2019 jsme jeli do kina Hvězda v Uherském Hradišti, kde jsme měli přednášku o tom, jak poznat nepravdivé články na internetu. Na přednášce byly i ostatní školy. Moderátor měl pozvané hosty, kteří se zúčastnili přednášky, jako například Miloše Gregora, Václava Moravce, Kristýnu Guryčovou a  Karla Kováře. Nejdřív nám ukázali, jak takové nepravdivé informace poznat a jak takové články vypadají. Poté nám dal moderátor prostor na otázky. Potom jsme se vydali zpátky do školy. Přednáška mě bavila a myslím si, že jsme si to všichni užili.

Ondra: Dne 3.10. naše třída vyrazila po 1. hodině vyučovací do Uherského Hradiště na přednášku o fake news.  Přednáška se konala v kině Hvězda. U stolků seděli lidé jménem Václav Moravec, Miloš Gregor, Kristýna Guryčová a Karel Kovář. Mně osobně se přednáška líbila.

Michal: 3.10.2019 jsme jeli do Uherského Hradiště. Od autobusové zastávky jsme zamířili do kino Hvězda. Zde byl program Fake News, na podiu byli Michal Rozsypal, Miloš Gregor, Kristýna Guryčová, Václav Moravec a Karel Kovář. Povídali nám o médiích a věcích s tím spojených. Program se mi líbil a klidně bych šel znovu.

Ivana: Ve čtvrtek 3.10. 2019 jsme s celou třídou jeli na přednášku s názvem Fake News v Uherském Hradišti. Přednáška se konala v kině Hvězda a byla o rozpoznání nepravdivé zprávy na internetu. Přednáška byla opravdu zajímavá a místy i vtipná. Moc se mi přednáška líbila.

Tadeáš: Dne 3.10. jsme jeli do kina Hvězda, kde byla přednáška Fake news. Moderátor Michal Rozsypal nás mile uvítal a také přivítal hosty, kteří byli politolog Miloš Rozsypal, novinářka Kristína Guryčová, moderátor Václav Moravec a youtuber Karel Kovář, více známý pod jménem Kovy. Celkové téma této přednášky bylo jak se vyznat na internetu. Podle Václava Moravce je pro náš čím dál tím větším problémem rozeznat photoshop a pravé fotky nebo upravená videa. Politik, s kterým je největší problém, protože má hodně fake účtů, je Jiří Ovčáček. Například novinářka Kristína Guryčová musí někdy volat i samotným politikům, jestli je pravda co tweetnuli nebo napsali na instagram. Celkový problém je také s titulky, protože můžou být úplně nespojené s textem, který tento článek obsahuje. Dozvěděli jsme se, že Václavu Moravci, málem odešel David Ráth a moderátorovi českého rozhlasu Michalovi Rozsypalovi odešel při rozhovoru Jiří Paroubek. Kovy nečte komentáře, které by mu nadávaly, ale jen konstruktivní kritiku. Tato přednáška byla pěkná, poučná a zábavná.     

Katka M.: 4.října jsme jeli do kino Hvězda v Uherském Hradišti ,na přednášku o falešných informacích na internetu. Jako hosti tak byli: politolog Miloš Gregor, Václav Moravec ,Karel Kovář a Kristýna Guryčová.Tato přednáška se mi líbila , byla poučná v tom , že všechno co se píše na internetu,nemusí být pravda.

Natálie: Dne 3.10.2019 jsme byly na Fake News. Byly tam politologa Miloše Gregora youtubera Karla Kováře a novinářů Václava Moravce, Kristýny Guryčová. Bylo to velice zajímavé. Mohli jsme se dozvědět jak poznáme falešný profil atd.

Martin Č.: Dne 3.10 9:20 jsme jeli do Uherského Hradiště do Kina Hvězdy na besedu FakeNews kde vystupovali Miloš Gregor, novináři Václav Moravec, Kristýna Guryčová a youtuber Karel "Kovy" Kovář.  A až skončila ta přednáška tak jsme se se všema vyfotily.

Katka K.: Dne 3.10.2019 jela naše třída do Uherského Hradiště do Kina Hvězda na přednášku na téma Fake News. Jako hosté byli pozváni Kristýna Guryčová, televizní moderátor Václav Moravec, Miloš Gregor a youtuber Karel Kovář. Na přednášce nám řekli, podle čeho máme poznat pravdivé informace na internetu. Tato přednáška se mi líbila.

Nikol: 3. října jela naše třída s panem ředitelem do kina Hvězda v Uherském Hradišti. Byli jsme na přednášce ,,Fake news´´. Přednáška byla o tom jak poznáme falešné zprávy na internetu. Hosty byli Václav Moravec, Karel Kovář, Miloš Gregor, Kristýna Guryčová. Přednáška byla velmi zajímavá a taky vtipná, moc se mi líbila.

Honza: Dne 3.10.2019  naše třída jela na přednášku fake news která se konala v kině hvězda v Uherském Hradišti. Zjistili jsme jak nenaletět bulváru a kde získat informace. O tom nám vyprávěli hosté: Karel kovy Kovář, Kristýna Guryčová, Miloš Gregor a Václav Moravec. Mimo jiné jsme se mohli ptát na různé otázky na které nám hosté řekli svůj názor. Přednáška se mi líbila a byla zajímavá.

Sabina: Na fake news se mi líbilo. Kovy, pan Moravec, Pán Gregor a paní Guryčová se toho výborně ujali dokázali vysvětlit jak poznat pravou zprávu od té fake. Byla to poučná ale zároveň zábavná debata moc se mi líbila.

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz