Ovoce do škol (Wastex - školní projekt "Ovoce a zelenina do škol")

V úterý 19. února 2019 jsme opět po roce dostali v rámci školního projektu "Ovoce a zelenina do škol" zásilku cizokrajného ovoce od firmy Wastex. Dorazilo k nám ovoce typu: ananas, avokádo, fík, granátové jablko, čínská hvězdice - Karambola, žlutý meloun, papája obecná, nashi (jablkohrušeň) a pomelo. Proběhla ochutnávka v hodině občanské výchovy s texty, které k ochutnávce dorazily a žáci se tak mohli dozvědět informace kde ovoce roste, jak se jí či jak se sklízí a uchovává. Pár fotek najdete zde.

Názory žáků:

Anežka: Dnes jsme měli možnost ochutnat tropické ovoce. Jedli jsme: pomelo, fíky, žlutý meloun, ananas, nashi a karambolu. Toto ovoce mi chutnalo a je škoda, že se to pořádá jednou za rok. 

Katka K.: Dne 19.2.2019 proběhla v naší třídě ochutnávka různého exotického ovoce. Byly tam: ananasy,naši,fíky,cukrové melouny,pomela,papáje,granátová jablka a avokádo. Nejvíce ze všeho mi chutnaly papáje,cukrové melouny a fíky.

Karla Š.: Dne 19.2. jsme měli možnost ochutnat různá tropická ovoce, které bychom jindy neochutnali. Každý jsme si našli nějaké ovoce, které nám chutnalo a naopak nechutnalo. Také jsme se o nich dozvěděli spoustu věcí například odkud pochází a čemu pomáhají. Byla jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit.

Marek: Dne 19.2.2019 proběhla v naší třídě ochutnávka exotického ovoce. Toto ovoce nám všem chutnalo. Okusili jsme: pomelo, fíky, žlutý meloun, ananas a další.. 

Katka M.: Dne 19.Února jsme měli možnost ochutnat exotické ovoce které jsme nikdy neměli. Ochutnali jsme : ananasy, fíky, nashi, žlutý meloun, čínskou hvězdu, papáju, pomelo, granátové jablko a karambolu. Nejvíce mi chutnal žlutý meloun. A moc se těším až budeme mít zase za rok  možnost ochutnat další ovoce. 

Michal: V úterý jsme měli možnost zkusit exotické ovoce. Nejvíc mi chutnalo nashi a pomelo. Takové akce se mi moc líbí a budu rád když budou probíhat častěji.

Ivana: V úterý 19.2. 2019 jsme místo občanské výchovy ochutnávali exotické ovoce. Ochutnali jsme například ananas, cukrový meloun, fíky, naši, ale i papáju, která mi moc nechutnala. Ke každému ovoci jsme dostali i poučku, například jak si správně vybrat ovoce v obchodě nebo kde se pěstuje. A dokonce jsme se dozvěděli, jak ovoce prospívá našemu tělu. Ochutnávka ovoce se mi líbila.

Martin R.: Místo občanské výchovy jsme ochutnávali ovoce v rámci projektu ovoce do škol. Nejvíce mi chutnalo Nashi a naopak mě zklamala papaya. Přitom nám paní učitelka promítala fotky na tabuli a říkala nám informace o daném ovoci.

Martin Č.: Když jsme ochutnávali ovoce ochutnal jsem dvě nové a zachutnali mi. Ale pár ovocí mi nechutnalo například ananas. Ale jinak mi chutnalo vše. A aspoń jsme si všichni pochutnali.

Ondra: V úterý jsme měli možnost ochutnat exotické ovoce. Chutnalo mi nashi, ale co mi nechutnalo byl meloun cukrový. Bylo to super.

Denis: V úterý 19.2. 2019 jsme místo občanské výchovy ochutnávali zahraniční ovoce. Ochutnali jsme ananas, žlutý meloun, papayu, avokádo, a další exotické ovoce. Ke každému ovoci nám řekli i něco víc o původu ovoce a dalších věcech, například jak si správně vybrat ovoce v obchodě. A dokonce jsme se dozvěděli, jak ovoce prospívá našemu tělu. Ochutnávka ovoce byla docela dobrá ale něco smrdělo.:-D

Matouš: Dne 19.2 jsme měli menší akci Ovoce a Zelenina do škol. Dostali jsme ananasy, naši, fíky, cukrové melouny, pomelo, papája a další exotické ovoce. Nejvíce ze všeho mi chutnaly cukrový meloun.

Jakub: Ovoce do škol byl super projekt.  Dostali jsme ve škole bednu ovoce a paní učitelka nám ho krajela a posílala po lavicích.  Mezitím nám vždy pustila nebo řekla zjimvosti o daném ovoci.  Projekt se mi líbil. 

Šárka: Líbilo se mi to i když mi pár druhů ovoce nechutnalo. Nejvíce mi chutnalo pomelo a poprvé jsem vyzkoušela cukrový meloun který chutnal po medu. Tato akce se mi líbila a chtěla bych třeba ještě někdy vyzkoušet toto ovoce.

Nikol: 19. února 2019 jsme mohli ochutnat exotické ovoce ve škole. Některé ovoce jsem již jedla např. pomelo a sladký meloun. Fíky a papáju jsem nikdy nejedla.  Ochutnávka se mi líbila. 

Natálie: Dne 19.2. proběhl v rámci vyučování Projekt ovoce do škol . Ochutnala jsem poprvé některé druhy exotického ovoce a všechny mi chutnaly.Nejvíce mi chutnalo nashi a granátové jablko.O každém druhu ovoce jsme se dozvěděli různé informace .Projekt byl pro mě zajímavý a poučný.

Sabina: V úterý 19.2.2019 nám do školy přivezli opět "exotické" ovoce například fíky, ananasy, žluté (cukrové) melouny, papája atd.. Moc mi to chutnalo ale nechutnaly mi třeba fíky ty byli poněkud zvláštní ale jinak bylo všechno dobré až na to že něco bylo kyselé. 

© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz