Pomůcky pro 3. třídu

Seznam pomůcek pro 3. třídu


- přezůvky (ne s černou podrážkou), aktovku (na učebnice), vybavené pouzdro (tornádo nebo pilot s úzkou tuhou, obyčejná tužka č. 1, 2 a 3, guma, ořezávátko, nůžky, ořezané pastelky, černý fix, malé pravítko na podtrhávání), pastelky se základními barvami


Sešity pro 3. ročník:

- č. 512               6 kusů

- č. 523               5 kusů

- č. 540               2 kusy

- malý lenoch    2 kusy

- slovníčkový sešit do AJ (jsou v něm 3 sloupečky předchystané)

- notový sešit

- úkolníček

Všechny uvedené sešity si během prázdnin nakoupit a obalit.


Věci do výtvarné výchovy (kufřík, barevné papíry, voskovky, plastelínu, vodové a temperové barvy, kelímek na vodu, paletku na míchání barev, štětce č. 4, 8, 12 a 16, hadřík na otírání štětců, špejle, gumu, nůžky, pracovní zástěru nebo triko, pevnou složku na výkresy (A3), fixy základních barev, lepidlo v tyčince (nejlépe Herkules), obyčejnou tužku č. 1, 2 a 3, pastelky se základními barvami, igelitový ubrus na lavici – vše řádně podepsat)


Věci do tělesné výchovy (teplákovou soupravu, tričko, kraťasy, tenisky na hřiště, sálovou obuv (příp. cvičky do haly – vše řádně podepsané v látkovém pytlíku).


Plavecký výcvik

- od úterý 11. září 2018 až do konce ledna budeme jezdit každé úterý do plavání. Plavecký výcvik je pro všechny žáky povinný. Pokud by žák ze zdravotních důvodů nemohl absolvovat plavecký výcvik, musí mít lékařské potvrzení (nestačí od rodiče). I tento žák ale bude jezdit s námi do Uherského Hradiště – nebude plavat, ale bude si pod dohledem třídního učitele číst knihu nebo časopis, který si s sebou přinese. S sebou si do plavání vždy vzít: plavky, plaveckou čepici (děvčata s dlouhými vlasy), tekuté mýdlo, ručník, igelitový sáček na obuv – vše v malém batůžku.


© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz