Příprava školního projektu "100 let vzniku ČSR"

info + fotky

V rámci příprav na oslavy stoletého výročí vzniku ČSR v roce 1918 chystáme od pondělí 22. října ve škole den otevřených dveří pro rodiče, žáky, přátele školy a všechny další návštěvníky. Tento den proběhne v pátek 26. 10.

Dopolední blok budou žáci věnovat sami sobě, budou si procházet různé aktivity, a tak si připomenout mnoho událostí z dějin našeho státu a zavzpomínají na významné osobnosti našich dějin. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout přípravu aktivit a jejich finální verzi. Budeme skládat bankovky a přiřazovat je do správného letopočtu, skládat puzzle a k obrázkům vojáků přiřazovat správnou vlajku, zahrajeme si deskovou hru s tématem dějiny lékařství, dále se budeme věnovat módě a přiřazovat správné období podle dobového oblečení a připomeneme si československé prezidenty s jejich datováním. Osmý a devátý ročník nás pak obohatí anglickými prezentacemi na připomínané téma. 

Odpoledne pak budou všechny tyto aktivity nejenom k prohlédnutí, ale i vyzkoušení na dolní škole, kde budeme návštěvníky provázet a případně jim tyto úkoly pomáhat plnit. Jako bonus si návštěvníci mohou prohlédnout zajímavé historické materiály, které nám zapůjčili starší obyvatelé a které pomohou připomenout nejen školní prostředí v minulých i více minulých letech.

Tímto všechny zveme v pátek 26. 10. 2018 od 14. do 17. hodin na dolní školu na den otevřených dveří.

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz