Projekt "Vaříš, vařím, vaříme"

info o projektu 6. třídy a fotogaleri

Ve středu 13. prosince 2017 jsme využili situace, že jsme zůstali ve škole na druhém stupni sami a udělali si projekt s názvem "Vaříš, vařím, vaříme". Rozdělili jsme se na dvě poloviny, kdy jedna pracovala v kuchyňce, druhá cvičila v tělocvičně. Holky si připravovaly a pekly perníky, smažily se lívance a bramboráky, jedna dvojice si nachystala kuřecí maso se sýrovou omáčkou a k tomu se uvařily těstoviny. Následně se skupiny prohodily a k vaření se dostali kluci. Samozřejmě to nebylo tak perfektní, jak to měly holky, ale kluci se snažili a pod jejich rukama vznikly langoše a dále se vařili špagety. Ve fotogalerii můžete nejen shlédnout kuchařský frmol, ale také to, že si žáci po sobě museli uklidit, umýt nádobí a dát celou kuchyňku do pořádku. Tímto bych ještě poděkoval Ivaně a Nikol, které celé uklízení zaštítili a co se nezvládlo, to zvládly ony. Myslím, že projekt se povedl, žáci si uvědomili, že udělat si dobré jídlo stojí nemálo námahy a také následně ještě čas a úsilí s uklízením a mytím nádobí.

Na závěr přidáváme názory žáků a jejich zamyšlení nad tímto projektovým dnem:

1. Dne 13.12 jsme absolvovali projekt Vaříš, Vařím, Vaříme. Byli jsme rozděleni  na party. Když holky vařili kluci byli v tělocvičně a opačně. Holky dělaly perníky, bramboráky a kuřecí maso s omáčkou. Kluci dělali chlapské jídlo a to langoše a špagety. Měli jsme také dvě hodiny v tělocvičně. Byl to super perfektní den.

2. Ve středu jsme měli projekt  Vaříš, vařím, vaříme. Dělali jsme palačinky, bramboráky, perníčky atd. Moc se mi to líbilo a chtěla bych aby jsme si to někdy zopakovali.

3. Dne 13.12.2017 proběhl projekt Vařím vaříš vaříme. Dělali jsme tyto jídla: bramboráky, perníky, palačinka, langoše, těstoviny s kuřecím masem. Tento projekt se mi moc líbil a všechny jídla mi chutnala. Chtěla bych tyto projekty častěji.

4. 13.12. jsme měli projekt vaříš, vařím, vaříme. Dělali jsme: langoše, palačinky, špagety, perníčky a těstoviny s masem. Mohli bychom vařit častěji. Moc se mi to líbilo.

5. Je super mít takové projektové dny. Moc jsem se na to těšil a naplno jsem si to užil. Mohlo by být takových dnů víc, třeba o hudbě nebo tanci či různé jazyky.

6. Ve středu jsme se neučili, ale vařili a pekli. Dělali jsme perníčky, palačinky, langoše a bramboráky. Holky vařili první a potom šli do TV ( Tělesné Výchovy ). Po nich vařili kluci. Středu jsme si moc užili.

7. Dne 13.12.2017 proběhl projekt Vaříš, vařím, vaříme. Dělali jsme různé jídla např.: langoše, bramboráky, špagety.Tento projekt se mi moc líbil. Chtěl bych tyto projekty častěji.

8. Dne 13.12. 2017 proběhl projekt "Vařím, vaříš vaříme" kde jsme vařili různé jídla třeba jako perníčky, palačinky, langoše, bramboráky a kuřecí maso s těstovinou. Tento projekt byl super a chtěla bych si ho zopakovat.

9. Ve středu 16. prosince jsme byli na dolní škole a vařily jídla. Jídla mi moc chutnali a určitě bych si to chtěl někdy zopakovat. My kluci jsme vařili Langoše a Špagety. 

10. Projekt se mi líbil. Jídlo mně chutnalo. Byla to zábava. Nevadilo by mně, kdyby se to opakovalo.

11. Moc se mi to líbilo, chtěl bych, aby tyhle akce byly častěji, bavilo mě vařit s kamarády.

12. Projekt Vařím, vaříš, vaříme se podle mě velice povedl. Moc se mně to líbilo, těším se, až si to zase někdy zopakujem! Už chystám recept na nějakou dobrotu.... 

13. Všechno co jsme vařili společně s mými spolužáky tak bylo velmi výborné. A určitě se všichni nasmály.

14. Projekt vařím, vaříš ,vaříme se mně velice líbil. My kluci jsme vařili langoše a špagety . Chtěl bych aby se  projekt někdy  zopakoval.

15. Projekt vaření se mi moc líbil. Určitě bych to chtěla zopakovat. Pekli jsme perníky, smažili bramboráky a palačinky.

16. Ve středu 13.12. 2017 proběhl na dolní škole projekt ''Vaříš, vařím, vaříme''. Vařili jsme a smažili langoše, bramboráky a špagety. Docela jsem se najedl, takže jsem měl problém sníst oběd. Byla to zábava.

17. Program vaříš vaříš jsme si mohli udělat co chceme a než jsme vařili měli jsme tělocvik. A pak jsme vařily.

18. Tento projekt byl pěkný a zábavný. Každý si uvařil co chtěl a všichni si pochutnali na svém jídle. Všichni by jsme určitě projekt chtěli někdy zopakovat.

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz