Výlet do Beskyd (Opavsko)

hodnocení žáků, program

Ve dnech 4. - 5. června vyjel celý druhý stupeň na školní výlet směr Opava. První den byl na pořadu Landek park, největší hornická expozice v ČR. Dalším bodem výletu bylo Slezské muzeum v Opavě s programy Zvířata ve válkách a Smutný osud země. Ve večerních hodinách jsme se ubytovali v kempu Kajlovec, kde byla zajištěna večeře, nocleh a snídaně. Po ní nás čekal další program ve Slezském muzeu s podivným názvem "Másla není,omastku není". Po obědě v Trojanovicích měl přijít zlatý hřeb výletu - cesta lanovkou na Pustevny a tam navštívit místní atrakci procházku v oblacích, bohužel kvůli špatnému počasí lanovka nejezdila. Ani předem objednaný zážitek v lanovém centru bohužel nevyšel, protože z kapacitních důvodů nás provozovatelé nemohli přijmout. Nevadí. I tak se výlet snad vydařil a každý si z něm něco odnesl. Fotografie jsou ke shlédnutí zde.

Mgr. Radim Zapletal

Hodnocení žáků:

Karla: Dne 4. 6. 2019 se vydal celý horní stupeň na výlet do Opavy. Byli jsme tu dva dny. Když jsme dojeli na místo, první program, který nás čekal byl Landek. Pán nás prováděl hornickým muzeem, ukazoval nám věci, které se tu používaly a vyprávěl nám vlastní zkušenosti z jeho vzpomínek. Poté jsme šli na druhý program, který nás čekal ve Slezském muzeu. Kde nás čekaly programy přímo dva. Téma o kterém se mluvilo bylo- Zvířata ve válkách a Smutný osud země. Z prezentace, kterou nám paní předvedla, jsme se dozvěděli něco nového o 2. světové válce, postavení zvířat v ní a v 2. programu jsme se dívali na zachovalé objekty z těchto dob. Po tomhle jsme se vydali do kempu Kajlovec. Po příjezdu do kempu, jsme byli ubytovaní v chatkách a druhá polovina v hotelu. Večer jsme povečeřeli a zbytek včera si užili u tábořiště.  Ráno jsme posnídali a vydali se  znovu na cestu do Slezského muzea.  Tentokrát program, který nás čekal byl- Másla není, omastku není, kde jsme se snažili připravit pokrm z dávných časů a říct si něco o jídle za 2. světové války. Poté jsme poobědvali v hotelu Beskyd a měli jít na lanovku, která se nakonec neuskutečnila, protože bylo špatné počasí. Poté jsme se vydali domů. Výlet jsme si všichni velmi užili.

Katka K.: Dne 4.6.2019 jsme jeli na školní výlet do Beskyd společně s celým druhým stupněm. Potkali jsme se v 7:00 hodin u obecního úřadu a náš výlet mohl začít. Jako první jsme byli na programu Landek , kde jsme byli v dole kde se těžilo uhlí , a pán průvodce nám o tom vyprávěl mnoho zajímavých informací. Potom jsme poobědvali a ve 14:00 hodin jsme jeli na program ve Slezském muzeu "Zvířata ve válkách".Tam nám paní říkala jaká zvířata sloužila ve válkách. Poté jsme se už přesunuli do kempu Kajlovec , kde jsme se ubytovali a odpočinuli jsme si po cestě. Kolem půl osmé jsme šli na večeři do jídelny. 2.den jsme posnídali a jeli jsme na další program ve Slezském muzeu "Másla není,omastku není".Tam jsme vařili krém do kterého se namáčely piškoty. A nakonec jsme se přesunuli na oběd v Trojanovicích , a potom jsme už jeli domů. Výlet se mi líbil , a mám z něj hodně zážitků.

Natálie: Dne 4.6.2019 jsme byly na výletě ze školou. Nejdřív jsme jeli do Landeku bylo to tam docela zábavné a některé věci poučné. Potom jsme jeli do Slezského muzeum v Opavě bavily jsme se tam o zvířatech co dělaly ve  válkách. Potom jsme dvě hodiny jeli autobusem  do kempu.. jak jsme přijeli tak jsme se tam ubytovali a měli jsme na t a pak jsme měli večeři. Po večeři jsme měli volno.  Pak jsme šli si opékat špekáčky a také chleba kdo chtěl. Potom jsme měli večerku do půl jedenácté. Druhý den jsme vstaly v šest hodin ráno a zabalili jsme si věci. Kolem sedmé ráno jsme měli snídani. Pak jsme se měli zkontrolovat pokoje a šli jsme směr autobus. Jeli jsme zase do Slezské muzeum v Opavě tam jsme měli program Másla není, omastku není. tam jsme potom něco vařili nevim co to bylo. Pak jsme jeli na oběd do Trojanovicích. Potom jsme šli na lanovku, stezka v oblacích, procházka, ale začalo nám pršet jak jsme nemohli jet na lanovce čekali jsme tam deset minut. Přestalo pršet a po chvíli zase poprchalo jak jsme jeli domů, protože tam přicházela bouřka. Byl to krásný výlet. 

Ondra: Cesta byla dobrá, líbila se mi jízda dvoupatrovým autobusem. Landek byl zajímavý a zkusili jsme si prolézt trubkami, kterými lozí záchranáři. Poté jsme jeli do muzea a tam mě to moc nebavilo. Z muzea jsme rovnou jeli do kempu, kde jsme následně přespali. Chatky sice vypadaly, že se za chvíli rozpadnou, ale navštěvování ostatních byla sranda. Druhý den jsme jeli zase do stejného muzea, ale na jiný program. Po další nudě jsme vyrazili na oběd. Oběd stál za nic, ale snědl jsem ho. Po dlouhé cestě jsme dorazili k lanovce, kde jsme se měli jet podívat na sochu Radegast. Bohužel kvůli špatnému počasí jsme nemohli jet nahoru z bezpečnostních důvodů. Začalo pršet a my jsme už vyráželi zpátky do Boršic. Cesta byla normální, ale trochu poprchalo. Vrátili jsme se kolem šesté hodiny večer, vzali si kufry a s radostí šli domů.

Anežka: Dne 4. a 5. 6. jsme se zúčastnili výletu do Beskyd. První den jsme se vypravili do dolů, ve kterých jsme se dozvěděli , jak se dřív těžilo, fáralo. Navštívili jsme také Slezské muzeum, kde nám paní pověděla něco o 1. a 2. světové válce a o zvířatech, která byla použita ve válkách, např. pes nesoucí lékárničku, poštovní holub. Po ukončení programů jsme se jeli ubytovat do chatek v kempu a po té šli na večeři do jídelny. Večer jsme si sedli k táboráku a opékali  špekáčky. Druhý den  jsme se vydali autobusem do Slezského muzea na program "Másla není, omastku není", kde nám bylo umožněno si něco vyrobit a poté ochutnat . Po programu jsme jeli na oběd do Trojanovic.Měli jsme jet lanovkou na Pustevny, absolvovat vycházku v oblacích, ale počasí nám nepřálo, takže z toho sešlo. Tento výlet se mi  líbil a pokud by byla možnost, tak bych jela znova.

Marek: V úterý 4.6.2019 vyjel celý 2. stupeň od Obecního úřadu v Boršicích na výlet do Opavy.
Po dlouhé cestě nás čekal program Landek, kde nám pán průvodce ukázal nějaké hornické vybavení a řekl své vzpomínky, protože sám v takovém dole kdysi dávno pracoval. Poté jsme se naobědvali a vyjeli do Slezského muzea na dva programy: Zvířata ve válkách a Smutný osud země.
U 1. programu nám paní řekla o postavení zvířat v 2. světové válce a v 2. programu jsme se dívali na zachovalé předměty a povídali o válce. Když program skončil tak jsme odjeli do kempu Kajlovec kde nás čekala večeře.
2. den jsme se nasnídali a vyjeli znovu do Slezského muzea, ale tentokrát na program Másla není, omastku není. Společně jsme zkusili připravit pokrm z daného období, bohužel to dobře nedopadlo.
Poté jsme jeli do hotelu Beskyd na oběd kde jsme si mohli vybrat ze dvou jídel. Když jsme poobědvali tak nás čekala krátka cesta autobusem na Pustevny, kde nás čekal program Stezka v oblacích. Bohužel na to nebylo vhodné počasí, tak program odpadl a odjeli jsme domů. Do Boršic jsme dojeli kolem 18. hodiny.

Denis: 4. 6. jsme se dvoupatrovým autobusem vydali na cestu do Opavy. Prvním programem bylo hornické muzeum které se jmenuje Landek. Projeli jsme se v historickém hornickém výtahu a prošli jsme si hornické doly ve kterých nám pan průvodce řekl příběhy z jeho práce v dole a prozradil, že tu pracoval 27 let a nelituje ani jediného dne. Poté jsme si prohlédli plynové masky a snažili jsme se prolézat cvičební průlezkou, dalším bodem programu bylo muzeum v Opavě, ale tam nám řekli, že musíme jet až do Hrabyně kde jsme měli prezentaci Zvířata ve válkách a povídání o 2. světové válce. Když jsme přijeli do campu aby jsme se ubytovali tak jsme chtěli být všichni na chatkách, ale nakonec jsme to podle mě vyhráli mi, ti co jsme byly v pokojích. Nejvíc jsem se těšil na odpoledne plné her, ale to se nakonec neuskutečnilo a tak jsme si mohli dělat všichni to co jsme chtěli. Já a pár dalších jsme si šli zaskákat na trampolínu a nebo jsme si šli na beach volleyballové hřiště zahrát volleyball. Nakonec jsme měli táborák a volleyball jsme někteří hráli až do 22:30. 2. den jsme se vydali opět do Hrabyně kde nám řekli o stravě v 2. světové válce. Následně jsme jeli na lanovku která nás měla zavést na Pustevny a na sochu boha Radegasta, ale bohužel jsme nejeli, protože mělo začít pršet a tak jsme jeli zpět domů.

NikolVe dnech 4.-5. července 2019 se účastnil celý 2. stupeň školního výletu do Opavy. Vyjeli jsme dvoupatrovým autobusem a naše první zastávka byla v parku Landek. Landek je Uhelná sloj kde jsme se byli podívat. Poté jsme vyjeli do Slezského muzea v Opavě kde jsme měli prezentaci o zvířatech ve válkách. Pak už jsme měli namířeno do našeho kempu kde jsme se ubytovali. Po večeři jsme šli opékat špekáčky a pak jsme šli spát. Druhý den jsme byli ve Slezském muzeu s programem "Másla není,omastku není". Pak jsme zamířili na oběd. Po obědě jsme měli jet lanovkou na kterou jsme se nejvíce těšili. Díky špatnému počasí jsme nemohli jet nahoru, tak jsme se vydali na cestu zpátky domů. Výlet se mi i tak moc líbil.

Denisa:  Dvoudenní výlet do Opavy - Navštívili jsme expozici Landek, kde jsme se mohli podívat na to jak vlastně taková práce v dolech probíhala a jak se postupem času vyvíjela. Dále jsme byli na přednášce o zvířatech v první a druhé světové válce. Následovně jsme se jeli ubytovat do chatek kde jsme strávili zbytek dne. Druhý den jsme byli na přednášce o stravování lidí ve druhé světové válce, která byla například o tom jak vaše náboženské zaměření mohlo ovlivnit váš příjem potravy. Závěrem výletu jsme měli jet lanovkou na stezku v oblacích, která byla kvůli nepříznivému počasí zrušena. Výlet jsem si docela užila, asi bych tam podruhé nejela, ale nejhorší výlet to taky nebyl.

Ivana: ​4. – 5.6. 2019 Jsme se vydali na školní výlet společně s celým 2. stupněm. V úterý jsme měli sraz 7:00 na obecním úřadě a jeli jsme směr Opava. Jako první jsme navštívili program Landek, kde jsme viděli, jak to vypadá v dole. Poté jsme měli menší pauzu na oběd a hned jsme se vydali do muzea, kde jsme slyšeli přednášku Zvířata ve válkách. V pozdnějších hodinách jsme přijeli do kempu, vybalili jsme si a šli do místní jídelny, kde jsme měli večeři. Poté jsme si udělali táborák. Někteří hráli volejbal, někteří hráli jiné hry a jiní se zase jen tak pohybovali po kempu. Ve středu jsme jako první šli na snídani v podobě švédského stolu. Po snídani jsme opět jeli do muzea, kde jsme slyšeli přednášku Másla není, omastku není. I jsme si společně uvařili tradiční jídlo za 2. světové války. Poté nás čekala lanovka nahoru na stezku v oblacích, ale přes nepříznivé počasí jsme nakonec nahoru nevyjeli a jeli jsme zpět do Boršic. Celý výlet jsem si moc užila a klidně bych si to zopakovala.

Katka M.: Dne 4-5.června jsme společně s 6,8 a 9 třídou jely na výlet do Ostravy a Opavy. Z Boršic jsme vyjížděly v 7:15 hodin. První zastávkou byl program LANDEK kde jsme se projely v originálních vozíčcích určených pro dopravu osob v dole. Jak jsme si prošli doly tak jsme šli do expozice bánského záchranářství. Tam jsme si prohlédly soubory dýchacích technik. Po expozici jsme si šli odpočinout a poobědvat . Po odpočinku jsme jely do Slezského muzea v Opavě, kde jsme měli 2 programy. Prvním programem byla Zvířata ve válkách a druhým byl Smutný osud země. A potom jsme se jely ubytovat do kempu Kajlovec.Po ubytování jsme šli na večeři a  večer jsme měli táborák. Další den ráno jsme měli o půl osmé snídani a v osm hodin jsme odjížděly z kempu na další program. Další program jsme měli znovu ve Slezském muzeu , Másla není, omastku není kde jsme mohli ochutnat jídlo daného období. Po skončení programu jsme si všichni zašli na zmrzlinu. Po zmrzlině jsme jeli na oběd v Trojanovicích. A posledním programem měl být výlet na Pustevny který nám bohužel nevyšel kvůli špatnému počasí. Výlet jsem si moc užila a moc se mi líbil.

Martin R.: Na výletu mě zklamalo že jsme nejeli lanovkou, na to jsem se asi nejvíc těšil. Jídlo v hotelu Beskydy mi moc nechutnalo. Nejvíce mě bavilo když jsme byly s kamarády na chatkách. A doly byly taky dobré. U večerního táboráku byla sranda.

Aneta: V úterý 4.6. jsme vyrazili na školní výlet. Jeli jsme dvoupatrovým autobusem, takže to bylo překvapení hned na začátku. Asi po dvou hodinách cesty jsme šli do Landeku , kde jsme se dozvěděli jak se postupně těžilo uhlí. Jako další program bylo Slezské muzeum v Opavě , ve kterém jsme už bohužel byli minulý rok. V tomhle muzeu se mi moc nelíbilo. Výklad byl strašně moc natáhlý, ale možná se mi to zdálo, protože jsem tam už jednou byla. Když jsme opustili muzeum, konečně jsme vyrazili k vysněným chatkám. Chatky mě nezklamali a opět to byl nejlepší zážitek z výletu. Po snídani jsme opět vyrazili na dlouhé trasy. Tentokrát jsme navštívili program ,,MÁSLA NENÍ, OMASTKU NENÍ" kde jsme si zkusili jednoduchý recept. Poté jsme zamířili na oběd, který nám bohužel nepřišel k chuti. Když jsme dojedli, šli jsme k lanovce, která bohužel nejela z důvodu špatného počasí. To nás všechny mrzelo, protože jsme se na to těšili z celého výletu nejvíce. Nakonec jsme šťastně dojeli....

Matouš: 4.5 jsme vyrazily na dvoudenní výlet do Opavy. První den jsme navštívily Landek Park, kde jsme si prošli důl a něco se tam i dozvěděli. Poté jsme šli do Slezkého muzea s programy Zvířata ve válkách a Smutný osud země. Poté jsme dojeli do kempu Kajlovec kde jsme se ubytovali, kde jsme měli i večeři a po ní jsme zůstaly u táboráku. Ráno jsme posnídaly a šli jsme zpátky do Slezkého muzea kde jsme si zase ukázali jaké měli lidi dostupné jídlo za války. Pak jsme poobědvaly v hotelu Beskyd a měli jít na lanovku, ale bohužel kvůli dešti se to muselo zrušit. Poté jsme jeli domů. Výlet jsem si celkem užil, ale sám bych tam už nejel.

Michal: V úterý 4.6. jsme se dvoupatrovým autobusem vydali na cestu do Opavy a Beskyd. Náš první program bylo hornické muzeum LANDEK. Tam nám řekli, jak probíhá práce horníka v dole. Poté jsme jeli do Slezského zemského muzea. K večeru jsme dojeli do kempu Kajlovec. Ve středu 5.6. jsme jeli zase do Slezského muzeu na program Masla není, Omastku není. Po obědě náš čekala lanovka nahoru na stezku v oblacích, bohužel kvůli špatnému počasí se program neuskutečnil, už před večerem jsme byli zpět v Boršicích. Výlet mi docela líbil.

Sabina: Ve dnech 4.-5.6.  vyjel celý druhý stupeň na školní výlet směr Opavsko. První den byl na programu Landek park. Hned po Landeku jsme jeli do Slezského muzea v Opavě kde jsme měli dva programy Zvířata ve válkách a Smutný osud země. Po dlouhém dni v muzeích jsme se ubytovali v kempu Kajlovec, kde byla zajištěna večeře, chatky na přespání a snídaně. Po ní nás čekal další program ve Slezském muzeu s podivným názvem Másla není,omastku není. Po skončení v muzeu jsme se vydali do Trojanovic na oběd. Po obědě v Trojanovicích měla přijít nejzábavnější část- cesta lanovkou na Pustevny a tam navštívit místní atrakci stezku v oblacích, bohužel kvůli blížící se bouřce lanovka nejezdila, ale i tak jsme si z výletu přivezli hodně zážitků a všem se to tam líbilo až na chatky které nebyli zrovna v nejlepším stavu.

Martin Č.: Jsme jeli do Opavy na dva dny jeli jsem autobusem cca 2 hodiny .Když jsme dojeli k prvnímu programu do lomu kde se kdysi dávno kopalo. Ale líbilo se mi to a když jsme měli po programu tak jsme posvačily. Pak jsme šli do autobusu kterým jsme tam jeli do Muzea kde jsme měli program Zvířata ve válkách. A pak tam ještě byla výstava 2 Světové Války. Po tomto muzeu jsme šli na chatky kde byla velká sranda. A měli jsme tam večeři která mi moc nechutnala. Po asi hodině jsme měli táborák kde jsme opékali špekáčky. A pak jsme šli všichni do chatek nebo pokojů a tam ještě byla větší sranda. 5.6. Další den jsme měli brzo ráno snídani. Po snídani jsme šli zase do muzea kde jsme měli program o vaření bylo to celkem nudné. A pak jsme šli na Ragegast a stesku v oblacích která se nám nepovedla kvůli počasí tak jsme jeli domů náš příjezd byl kolem 6 hodiny. A chtěl bych více těchto výletů. 

Honza: Tento výlet byl zajímavý ale trochu mě zklamal.zajímavá byla prohlídka dolu a museum zklamali mě chatky mohli by být čistotnější. Dále mě zklamalo že jsme nejeli lanovkou. Jídlo na večeři snídani a oběd bylo dobré.jinak to byl zajímaví výlet.


© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz