ZOO Zlín Lešná

V pondělí 30. dubna, den před státním svátkem, celý druhý stupeň navštívil ZOO ve Zlíně Lešná. Jeli jsme autobusem ráno z Boršic, v 9.hod začal v ZOO program - komentovaná prohlídka v části zvané Afrika. Nejdříve jsme se zastavili u žiraf a pštrosa Emu, pak jsme si prohlédli hyeny, další zastávka byla u pro některé neznámého zvířete kudu, pak následovaly surikaty a komentovaná prohlídka končila u opic dželada. 

Kolem 10:15 hod následoval rozchod, každý si mohl najít to, co ho zajímá a o co má zájem. Ve 12. hod jsme se vydali zpět na cestu do Boršic.

Výlet se podařil, bylo krásné počasí, hodná paní průvodkyně, nikdo se neztratil. Vše bylo super. Fotky si prohlédněte ve fotogalerii.

Mgr. Radim Zapletal

Názory žáků:

Katka K.: Dne 30.4.2018 jsme jeli do ZOO Zlín. Po příjezdu nás přivítala paní průvodkyně, která nám ukazovala zvířata a říkala nám o nich zajímavosti. To trvalo zhruba hodinu a pak jsme měli rozchod, takže jsme se mohli jít podívat, kam jsme chtěli. Mně se nejvíce líbili rejnoci, které jsme si mohli i pohladit.

Michal: 30.4.2018 v Pondělí jsme byli v Zoo Lešná ve Zlíně. Měli to tam rozdělené na části jako je Afrika, Asie atd. Společně jsme prošli s instruktorkou Afriku. V zoo se mi moc líbily zvířata.

Sabina: Dne 30.4.2018 jsme jeli společně s 7,8 a 9. třídou do ZOO Lešná. Hned po příjezdu nás přivítala paní instruktorka a ta nás provedla celou Afrikou a v ní jsme mohli vidět hyeny, žirafy, zebry, pštrosy, kudy........
Na prohlídce jsme byli cca 1. hodinu. Moc se mi tam líbilo a doufám že to všechny bavilo.

Martin R: Dne 30.4.2018 jsme navštívili společně se 7,8 a 9 třídou zoo Lešná. Po příjezdu nás provedla paní průvodkyně která nás provedla části zoo zvaná AFRIKA,ASIE,Austrálie. Viděli jsme spoustu zvířat např. Kudu,surikaty,hieny,slony,žirafy a pštrosi.Nejvíc se mi líbili surikaty.

Kevin: Byl jsem ze školou v zoo dne 30.4. hnedka si nás vzala paní průvodkyně a provedla nás Afrikou.Byli tam žirafi,pštrosi,divoké prasata atd. nejvíc se libilo zvíře KUDU.Asi v 10h jsme měli rozchod koupil jsem si ledovou tříšt a hranolky.

Matouš: 30.4.2018 jsme byli v Zoo kde po příjezdu nás přivítala průvodkyně která nám říkala různé zajímavosti o zvířatech. Mně osobně se nejvíc líbila surikata.  

Aneta: 30. 4 2018 jsme jeli na školní výlet do Zoo Zlín kde jsme mohli vidět různá zvířata. Na začátku jsme měli pochůzku s paní ze Zoo a asi po hodinovém ohruhu jsme měli rozchod...Myslím že jsme na rozchod jsme měli málo času protože za hodinu a půl jsme toho moc nestihli a je to škoda.

Tadeáš: V pondělí 30. 4. jsme navštívili ZOO Lešná. Po příjezdu jsme s paní průvodkyní prošli část zahrady a to Afriku. Prohlídka s mluveným slovem byla zajímavá. Po jejím skončení jsme měli rozchod a každý si mohl prohlédnout to, co ho nejvíce zajímalo. Já jsem chodil s holkama, šli jsme se podívat na stezku po stopách dinosaurů, zátoku rejnoků a do chocolatérie. Taky se mi líbili sloni a žirafy. Výlet byl fajn, všichni jsme si ho užili.:)

Ondra: Cesta do ZOO byla v pohodě. Čekali jsme asi 10 minut, než nás pustili dovnitř. Tam jsme měli krátký program o pár zvířatech, pak jsme měli rozchod. Dozvědel jsem se například, že dželada hnědá komunikuje pomocí zadku. ZOO měli rozdělenou na části např. Afrika, Asie, Amerika... . Zvířata byla pěkná. Skupina kluků jsme nestihli celou ZOO projít, protože jsme se zastavili na půl hodiny v bufetu. Před odjezdem byla možnost si koupit nějaký suvenýr. Když jsme dojeli do Boršic, učitelé nás vedli na oběd. Potom jsme šli  domů.

Dominik: Dne 30.4 jsme jeli do Zoo Lešné kde jsme viděli několik zvířat. Nejvíc se mi líbily Surikaty a Tučňáci. V Zoo se má také narodit malé slůňátko. 

Marek: V pondělí 30.4. jsme navštívili ZOO Lešná. Po příjezdu nás přivítala paní průvodkyně která nám říkala různé zajímavosti např. že si jim má v ZOO narodit slůňátko.... Viděli jsme tam různé zvířata - Kudu, žirafy, pštrosa Emu, hyeny, surikaty a prohlídka končila u opic dželada. Výlet se nám líbil ;)

Katka M.: Dne 30.4 jsme jeli do zoo Zlín . Moc se mi tam líbilo. Dozvěděla jsem se několik dalších věcí o žirafách. Např: jak jsou dlouhé , co jí . Ráda tam pojedu zase.

Šárka: 30.4. jsme byly v Zoo ve Zlíně. Asi 1 hodinu jsme měli prohlídku s ,,výkladem" o zvířatech z Afriky. Slečna nám říkala o žirafách, pštrosech, zebrách, hijenách, surikatách a slonech afrických. Dozvěděly jsme se že čekají první mládě slona afrického v Česku i Slovensku. Potom jsme měli rozchod (cca 2,5 hodiny) a rozdělily jsme se do skupinek ve kterých jsme si libovolně procházeli Zoo.

Anežka: Dne 30.4. jsme navštívili Zoo Lešná. Když jsme přijeli, přivítala nás průvodkyně, která nám řekla zajímavé věci o zvířatech. Pak jsme měli zhruba 1 hodinu rozchod. Nejvíce mě zaujali rejnoci. Moc se mi ten výlet líbil.

Karla: Dne 30.4.2018 jsme jeli do ZOO Lešná ve Zlíně. Nejdřív nás provedla milá průvodkyně, která nám ukázala spousty zvířat a pověděla nám něco o nich. Potom jsme měli rozchod, takže jsme šli na další zvířata nebo si jít něco koupit do obchodu se suvenýry. Moc se mi to líbilo.

Eliška: DOBRÝ DEN, V ZOO BYLO KRASNĚ MOC SE MI TAM LÍBILO. NEJLEPŠÍ ZÁŽITEK SE ŠKOLOU. ZVÍŘATA BYLA ROZTOMILA. BYLI TAM TŘEBA: SURIKATY,  SLONI A DALŠI KRASNE STVOŘENÍ. ZVÍŘATA JSOU NEJLEPŠÍ :-)

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz