Informace pro rodiče

Prosinec 2020


Prosím všechny rodiče o dopsání omluvenek do ŽK, v opačném případě budou mít žáci neomluvené hodiny.

Dárky mohou žáci nosit už od pondělí. Prosím, aby je všichni donesli do čtvrtku, aby někdo v pátek nezapomněl.

V ÚTERÝ přinést na VV a PV klubko vlny nebo jutový provázek, malou sklenici (vyrobíme malý svícen), perníková vykrajovátka.

Žáci zapomínají neustále domácí úkoly a pomůcky. Někteří už mají napsáno i v ŽK.

Čtenářský deník budou mít žáci nachystáni ke kontrole s další knihou v druhé polovině ledna. Celkem tedy už 3 knihy. Někteří již mají více.


Listopad 2020

26.11. odeslán email o prezenčním vzdělávání!

13.11. Prosím sledujte email a odpovězte. Děkuji!

Omluvenky z distanční výuky pište prosím i do ŽK!


Říjen 2020

23.10. prosím zaslat na email páteční diktát a testík z vlastivědy (kdo neodešle, v bakalářích bude známka 5). Zkontrolovat úkoly, které mají být zaslány a omluvenky z distanční výuky zaslat emailem. DĚKUJI. Krásný víkend!

Denně prosím procvičovat malou násobilku. Probíráme dělení se zbytkem, bez násobilky to nejde! 

V odkazech najdete procvičování M, ČJ.


Nová telefonní čísla http://www.zsborsice.cz/kontakty PROSÍM RODIČE, ABY SI UPRAVILI U SEBE I DĚTEM V ŽK! Děkuji


8.10. prosím rodiče, aby podepsali v ŽK vzadu kontrolu za měsíc září, současně prosím o omlouvání žáků a omluvenky do ŽK! Děkuji

Prosím dejte dětem pytlík nebo igelitku, menší tašku na přezůvky - po skončení vyučování si každý dá přezůvky do tašky či pytlíku. Předem moc děkuji za spolupráci.

Denně prosím opakovat násobilku, každý den počítat několik příkladů, aby se početní spoje zautomatizovaly - není jiné pomoci než tréninkem se naučit!


7.10. na zítra prosím do PV - přírodniny - šišky, šípky, listy, kaštany ad. budeme tvořit

V pondělí 5. a úterý 6.10. bude možnost zakoupit květinku za 20Kč na podporu proti rakovině - viz http://www.zsborsice.cz/cesky-den-proti-rakovine-1601463531

30.9. Vážení rodiče, žádáme o zajištění roušek, každý žák má 1 u sebe a 1 náhradní v sáčku. Bez roušky žák nebude vpuštěn do školní jídelny!

Máme za sebou už měsíc ve škole, poprosím, aby byly učebnice a sešity už obalené. Kontrola ŽK - známek - podpis. Děkuji

Zájmový kroužek deskové hra pro 4. třídu - max. 16 žáků bude po domluvě s žáky vždy v pondělí 14-15.30 na HŠ v učebně 7.třídy - žáci si mohou i přinést své hry, ale máme k dispozici školní.

Sborový zpěv bude ve čtvrtek 14.15 - 15h na kaplance.


25.9. Prosím všechny rodiče, aby zkontrolovali, zda děti dodělávají úkoly, které mají. Možná se vám toho zdá mnoho, ale je to potřeba. Dále poprosím, podívejte se do sešitů na úpravu. Někteří budou potřebovat nový, nerada bych, aby sešity přepisovaly, ale úprava je zatím pro mě nevyhovující.

Je třeba procvičovat násobilku, děti ji nemají zafixovanou. Za chvíli bychom měli násobit dvojciferná čísla.

Dále trénovat čtení! Čtenářský deník odevzdat 30.9. s  jednou knihou z prázdnin.

Předem děkuji za spolupráci.


zítra 22.9. Jízda zručnosti - 13.30. Přihlášeným žákům prosím napište do deníčku, že je může paní učitelka pustit na jízdu z angličtiny dříve. Děkuji. Nezapomeňte přilbu!


Cena pracovních sešitů 747Kč - vybíráme 800Kč, zbytek jde do třídního fondu. Kdo ještě nepřinesl prosím co nejdříve, děkuji.

Rodiče odsouhlasili výběr 100Kč na třídní fond.

SRPŠ hradí nejstarší sourozenec na škole. Taktéž prosím co nejdříve uhradit - můžete poslat po dětech. 

Děkuji
Informace a úkoly aneb zpátky ve škole

Info:

 • v pondělí 29.6. a úterý 30.6. vyhlásil pan ředitel na naší škole ředitelské volno - více info na stránkách školy 
 • Děti dostaly ve škole seznam úkolů k hodnocení, který si vloží do ŽK a na kterém je přehledně vidět, jestli je vše splněno, či co je ještě potřeba splnit. Všechna N je potřeba v dohledné době dodělat v rámci domácích úkolů, můžete si mezi nimi vybírat a postupně to dodělávat. 
 • Ve škole bohužel není prostor na dodělávání práce  z domácí výuky, týká se to i prac. sešitů - označené stránky s chybějící úkoly je třeba s dětmi postupně doma dodělat. Mějme na paměti, že to dělají děti pro sebe a vzdělávání v době distančního studia je více méně v rukou rodičů.

Úkoly

 • na vysvědčení si přinést pevnou složku ;)
 • sešit MR nechávám na domácí trénování během prázdnin ;)
 • kdo potřebuje, pracuje si dle svých možností na dodělávání úkolů či práce z předchozích týdnů
Týden 30. března - 3. dubna najdete jako samostatnou aktualitu pod naší třídou... tady už by toho bylo mooooooc :)

Týden 23.3. -27.3. (červený týden)

Slovo úvodem 

Zdravím Vás všechny v této těžké neobvyklé době, ale pevně věřím, že se vše zvládne a život půjde směle dál. Moc si vážím vaší domácí práce, díky které se můžeme s učivem i tak hnout a snad i pro děti je to smysluplné naplnění času v těchto dnech. O to víc pocítí děti po návratu dobrý pocit, že to zvládly... Děkuji všem za zpětnou vazbu, z které vím, že úkolů zadávám snesitelně a dají se zvládnout. Budu se snažit toto tempo udržet a přidám sem pak pár dobrovolných záležitostí, na kterých můžete dělat či se jimi bavit podle vašich možností. Někteří mi posílají i fotečky, za které jsem moc ráda. Tak toho využiji a nějaké ty vaše práce či přímo vaše fotečky dám na hlavní stranu naší třídy, ať se aspoň tak "potkáme" ;) Takže kdo mi něco takového pošle, ráda je na naše stránky přidám (může to být foto, jak pracujete, či nějaká foto zdravice pro třídu, zpracování výtvarných či jiných tvořivých úkolů mimo prac. sešity...) Tak přeju, ať se i nadále daří, a kdyby jste cokoliv řešili či potřebovali, určitě pište, jsem na příjmu ;)

Dobrovolné pro zpestření příštích dnů:

 • připomněla bych tu naši třídní kuchařku z druhé třídy, z které se i já chystám vařit (klidně případně pošlete foto, co z toho ukuchtíte, dám ji na stránky, aby mohla potěšit třeba jejich autory ;) 
 • blíží se Velikonoce, do kterých se ve škole určitě neuvidíme, tak tu mám takový návrh... jelikož pošta stále funguje, můžeme si poslat vlastnoručně napsaný velikonoční pohled či přání. Kdo by mi něco takového poslal, určitě se mu přání ode mě vrátí ;) Moje adresa Polešovice 300, 68737.

A teď doporučená práce na jednotlivé dny:

koho zaujal pořad UčíTelka, jistě pokračujte v jeho sledování.... 

Pondělí 23.3.

 • JČ - dolů přidávám obrázek v VS po P (kdo má možnost, určitě stáhněte, tiskněte a využijte)
 •  JČ - VS po P https://skolakov.eu/cesky-jazyk/3-trida/vyjmenovana-slova-po-p/sibenice/hraP.html
 • JČ - učit se řadu VS po P, opakovat i řady předcházející (platí po celý týden) + do sešitu s VS nadpis Vyjmenovaná slova po P, obrázky, věta, slova příbuzná s kořeny ke slovům PÝCHA, PYTEL, PYSK - dle uč. str. 60 + opsat rámeček ze str. 61 + PS str. 40
 • JČ - jelikož teď sběratelé VS nemůžou fungovat, tak si to uděláme jinak.... my jsme si doma s Aleškem udělali výstavku v VS po P, můžete se inspirovat a udělat si ji taky (foto je dole); kdo mi ji pošle, dám ji na stránky, a taky po návratu do školy dostanete titul sběratele ;) nebudu nic konkrétně zadávat, jen se držte pravidla, že sběratel netiskne a nemaluje ;) (Pozn. lze ještě tak poslat VS po M)
 • M - malé opáčko: http://rysava.websnadno.cz/matematika_3.roc/pis_scit_dvojc1.htm a ještě http://rysava.websnadno.cz/matematika_3.roc/pis_odcit_dvojc1.htm
 • M - uč. str. 61/ cv. 1,2,3 - projít, pochopit, ukažte si to na penězích ;) (např. mám 200 Kč, když k nim přidám 30 Kč, kolik je to dohromady - jde tu o názor) + PS str. 11/1,2,5 + MR str. 3/cv. 6 + kdo může tisknout, dole na této stránce je spojovačka (kdo mi pošle foto, ukážu mu, proč jsem ji vybrala ;) )

Úterý 24.3.

Středa 25.3.

Čtvrtek 26.3.

Pátek 27.3.

 • JČ - do sešitu VS další 3 slova KOPYTO, KLOPÝTAT, TŘPYTIT SE - dle tabulky str. 60 + PS str. 41/cv. 1-6 dole + 2. sloupeček na PL se zajíčkem str. 24 + připomínám školákov na rozlišování chytáků (odkaz ve středu)
 • M - PS str. 39 - opět pravítko a ostrou tužku do ruky ;), pozor u cv. 4 - trojúhelník je celá plocha v rovině, takže si jej vymalujte, ať lepší vidíte, které body do něj patří (viz. také uč. str. 124 - dole) + uč. str. 124/2, 3
 • VV, PV - pro tvořivce přidávám, co bychom nejspíš dělali ve výtvarce - tento týden jsem zaslechla, že se vracejí čápi, tak dole najdete hezký čapí obrázek či přímo čápy na komínu (pomocí papírové ruličky) (připomínám, že je to inspirace pro zcela dobrovolnou tvořivou činnost - pro ty, kdo mají čas a chuť), kdo obrázek s výtvorech pošle, připnu ho na nástěnku našich stránek ;)
 •  A zase na konci týdne napsat aspoň kratičkou zprávičku, jestli se to dalo zvládnout ;) 

Angličtina: 

tady hledám nějakou formu, kterou by šla dělat i doma. Hodně nám pomůžou videa, kde je slyšet výslovnost a lze s nimi trénovat porozumění. Tak se můžou věnovat angličtině i děti, které doma nemají nikoho, kdo umí anglicky. Každý týden dolů napíšu tipy do angličtiny a prosím, využijte je, ať děti aspoň nějakou formou navážou na naši práci ze školy. Půjdeme podle témat v učebnici, nyní se spíš děti budou učit slovíčka a porozumění než gramatiku, ale vše se počítá ;) Tak prosím zařaďte angličtinu dle možností podle svých sil v průběhu týdne... věřím, že to má smysl.

Zaměříme se na části těla:

 1. pustit si video - i několikrát, předváděj a slovíčka si říkej taky https://www.youtube.com/watch?v=SUt8q0EKbms +  nová slovíčka si napište do našeho slovníčku ;) Na váš podnět, kdo nemá chuť si je vypisovat z videa, přidávám je dole na obrázku k opsání ;) 
 2. video se Stevem - na porozumění https://www.youtube.com/watch?v=XbN3rxPdJj8
 3.  náš pracovní sešit, zkuste str. 34,35 (dole je obrázek se správnými odpověďmi)
 4.  2x PL k vytištění (dole)
 5. cvičení on-line k naší učebnici https://zsbcupice.cz/hot-potatoes/anglictina/14.body/body1.htm - toto si mohou děti dělat samy, je tam i kontrola, nahoře si postupně klikejte na další cvičení (tento úkol zůstane i na příští týden, dělejte dle možností ;) )
 6. pexeso i se zvuky http://www.eslgamesplus.com/body-parts-esl-vocabulary-memory-game/ (taky tu zůstane i na příští týden)
 7. zcela dobrovolné - doporučuji http://cs.duolingo.com - je to i pro úplné začátečníky, dá se pracovat na počítači a je to i jako aplikace do mobilu. 

Týden 16. - 20. 3. (tento týden bude mít pro větší přehlednost barvu zelenomodrou;) )

Kontrola a zpětná vazba

DŮLEŽITÉ - V pátek 20.3. mi prosím VŠICHNI dejte vědět,  že na úkolech pracujete a jak práci stíháte a jak se Vám daří. Můžete být struční, či se klidně rozepsat a přidat foto (za cokoliv budu ráda). Je to pro mně důležitá zpětná vazba. Můžete využít způsob, kterým jste zvyklí se mnou komunikovat (sms, mejl, messinger, …) Zpětná vazba bude vyžadována každý pátek během samostudia. Budu se těšit ;)

Měla jsem dotaz, jestli máte jako rodiče dětem práci opravovat.... Vše máte dovoleno (klidně jim tam udělejte smajlíky, lepte nálepky, piště počet chyb, ….) , protože rychlá zpětná vazba dětem, jestli tomu rozumí a umí to, je velmi důležitá ;) Toho, že s nimi doma pracujete, si velmi cením a vážím, a když mi pak tuto udělanou práci ukáží, bude to velká úleva pro moje učitelské srdíčko, že když nemůžu být ve třídě s dětmi a učit je, že pracují na svém vzdělání dál.... 

Práce na pondělí 16.3.

Práce na úterý 17.3.

 •  JČ - opakovat řady (říct se je nahlas i s ukazovačkami) + Myšky str. 38/a)b) + PL na vykreslování se zimním oblečením (je na něm č. 24) + nějakou křížovku či luštěnku z Pl s luštěnkami ;) + třetí sloupeček na PL se zajíčkem str. 22 + písanka str. 24
 • M - uč. str. 59/5,6,9,10 (stačí ústně) + MR cv. 4,5 (dneska bude v UčiTelce zrovna toto naše učivo, tak na to koukněte ;) )
 • Během tohoto týdne číst a pracovat v Hravé čítance str. 52-55, nezapomeňte na prvouku ;)

Práce na středu 18.3.

 • JČ - zopakovat řady + Myšky str. 38/ c)d) + PL na vykreslování s tučňáky (č. 25) + nějakou tu luštěnku + 4. sloupeček z PL se zajíčkem str. 22
 • M - uč. str. 60/2,3  - prostudovat, pro větší názornost si tyto situace předveďte na penězích ;)(buď si vzal někdo papírové ze školy nebo zalovte v peněžence ;) - viz. foto dole na této stránce ) + MR2 - cv. 7 + PS str. 10/1,2

Práce na čtvrtek 19.3.

Práce na pátek 20.3.

 • JČ - diktát z Myšek str. 38 + prozkoumat nová VS po P - uč. str. 60, hlavně si říct jejich významy a vymyslete spolu ukazovačky (na to se budu moc těšit, až mi to děti předvedou), na pomoc vám může být video https://www.youtube.com/watch?v=uk9Opj28i4s + Myšky str. 39
 • M - geometrie - PS - 2. díl,  str. 38 - pozor všechno je to RÝSOVÁNÍ, takže bez pravítka a ostré tužky to nepůjde ;)
 • napsat zprávu pančitelce, jak Vám práce tento týden šla ;)
 • a ještě přidávám jako možnost tvoření to, co jsem chtěla ve škole dělat ve výtvarce (obrázky najdete dole na této stránce) - buď tulipány (fixy si první namalujete všechny čáry a tulipány a pak už se každá plocha maluje či šrafuje jiným vzorem a barvou) či ptáčky, kteří teď tak krásně zpívají ;) když pošlete foto svých prací, pokusím se je dát na naše stránky... (i klidně práce z minulého týdne, kdyby někdo dělal či se na ně ještě chystal)

Hodně zdaru přeju :) :) :) Myslím na Vás ;)

_________________________________________________________________________________________________________________

Práce na samostudium od středy 11.3.

Práci vám rozepíšu vždy na několik jednotlivých dní, pro přehlednost i na jednotlivé dny. Je důležité, aby práci děti nedělaly samy, protože je tu i nové učivo. Prosím také o kontrolu, aby děti věděly, jestli práci mají správně a chápou to. Pokud by byli jakékoliv dotazy, určitě se ozvěte ;) Děkuji za spolupráci:)

Co se týče angličtiny nové učivo zadávat nebudu, protože nemají všichni možnost se to naučit a naše učebnice nejsou ani vhodné pro samostudium. Prosím o opakování slovíček a frází z předešlých lekcí, případně pročítání textů v učebnici. Prvouku dětem zadala paní učitelka ještě ve škole. 

Práce na středu 11.3.

 • JČ - opakovat si vyjmenování řady VS po B, L, M +Myšky str. 36 + Uč. str. 58/2 do sešitu JČ 1 + PL se zajíčkem str. 22 - 1 sloupeček
 • M - PS str. 9/2,3 + MR2 - cv. 1, 2, 3 (podepsat si je na přední straně a obalit)
 • JČ - HČ str. 49-51

Práce na čtvrtek 12.3.

 • JČ - opakovat řady + do sešitu VS nalepit (kdo nemá nakreslit) obrázek k vyjmenovaných slovům dmýchat, chmýří, nachomýtnout se, Litomyšl - připsat větu, příbuzné slova opsat podle tabulky v uč. str. 55, vyznačit kořeny slov (vše, jak jsme zvyklí ze školy) + PS str. 39 + jeden sloupeček na PL se zajíčkem, str. 22
 • M - ústně uč. str. 57/ 6,7 + 58 - celá (nové učivo) + PS str. 9 - dodělat

Práce na pátek 13.3.

 • JČ - opakovat řady + Myšky str. 37 + diktát z uč. str. 59 (do sešitu diktátů)
 • M - MR2/ cv 4,5 + geometrie PS 1. díl - str. 45, 46 + uč. str. 119 - ústně 

Další možnosti procvičování VS po M na školákově: (VŘELE DOPORUČUJI ;) )

https://skolakov.eu/cesky-jazyk/3-trida/vyjmenovana-slova-po-m/rada/cviceniM1.htm

https://skolakov.eu/cesky-jazyk/3-trida/vyjmenovana-slova-po-m/sibenice/hraM.html

https://skolakov.eu/cesky-jazyk/3-trida/vyjmenovana-slova-po-m/tvary-vyjmenovanych-slov/cviceni1a.htm

https://skolakov.eu/cesky-jazyk/3-trida/vyjmenovana-slova-po-m/rozlisovani-dvojic/vyber.htm


V pátek máme i výtvarku a pracovku, tak sem napíšu pro zájemce, kdyby se chtěl někdo zabavit doma, co by se dalo udělat. Jestli někdo doma z toho něco vyrobí či namaluje, určitě to pak přineste do školy a vyzdobíme si tím třídu ;)

 • Námět č. 1 větvička s kočičkami - viz. obrázek dole (nemusí to být přesně podle něj, berte to jako inspiraci)
 • Námět č. 2 - obrázek lesa s vyjmenovanými slovy po M libovolnou technikou (tak jak jsme zvyklí jej dělat ve škole, důležité jsou velké čitelné bezchybné popisky a ke každému VS mít jeden obrázek)

A nějaká zábavná videa se se Stevem na procvičení na porozumění v AJ:

https://www.youtube.com/watch?v=6_k0Z8Bb_2M

https://www.youtube.com/watch?v=a9fCoDWbMRw

https://www.youtube.com/watch?v=rrQd5Gn69Kg

Tak Vám moc přeju ať se práce daří, moc na Vás myslím ;)© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz