Dubnové zpravodajství

aneb co se všechno událo

Duben je měsíc plný akcí a událostí.

Nedříve jsme se pustili do jarní výzdoby a přípravy na zápis budoucích prvňáčků. Společnými silami jsme vytvořili velký les Řáholec i s jeho obyvateli a velký jarní obraz, do kterého každý něčím přispěl. Pro předškoláčky jsme taky nachystali dárečky - veverky s desaterem pro rodiče i děti 1. třídy. 

Také jsme se dostali k narozeninové oslavě dubnových oslavenců.

11. dubna jsme vyrazili na kopec nad Mařaticemi, do areálu Rochusu, kde jsme si prošli program Od fašanku po Velikonoce. Přecházeli jsme mezi domečky, kde jsme viděli malérečky vajíček, ochutnali jidáše, pletli pomlázli, vynášeli morenu, zdobili létečko či jsme zjistili, k čemu se dá využít kdejaká bylinka. Sice se výrazně ochladilo, ale i tak jsme si výlet užili. Vyšli jsme i ke kapli sv. Rocha, kde jsme posvačili a zahráli si hry. 

15. dubna jsme měli ve škole veselé Divadýlko z Hradce Králové. Opět nás velice pobavilo a věřím, že nám zůstane v paměti. Představení bylo o Hledání pokladu papouška Lorence. 

16. dubna proběhly odpoledne školní Velikonoční dílničky, kam si cestu našlo i spoustu dětí z naší třídy. Bylo to milé pohodové setkání pro všechny zúčastněné.

Jako odměnu za plný pohár ;) jsme si poslední předvelikonoční společný den udělali obrácené vyučování, tedy učitelování se chopily samy děti. Svých rolí se dobrovolníci zmocnili s chutí a celý den byl pro všechny příjemnou změnou, při které jsme i tak zvládli spoustu práce. 

Také jsme tento měsíc odstartovali ochutnávku receptů z naší Třídní zdravé kuchařky. Každý víkend tak ochutnáme 2 recepty, které si dobrovolně dle možností doma vyrobíme. 

Nějaké ty fotky najdete na zoneramě: https://www.zonerama.com/ZSBorsice/465467

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz