Ohlédnutí za lednem

aneb co se v lednu v naší třídě stalo přihodilo

Největší lednovou událostí bylo jistě rozdávání vysvědčení a ukončení 1. pololetí, ale taky je zpravodajství i dalšího dění v naší třídě a škole.

Ve středu 22.1. do naší školy zavítalo naše oblíbené Divadýlko z Hradce Králové a opět nás jejich představení nezklamalo. Vydali jsme se na dobrodružnou výpravu s cestovatelem E. Holubem. Nejen, že už víme, o koho šlo, ale při jeho dobrodružstvích jsme výborně pobavili a určitě nám zůstanou mnohé okamžiky v paměti. 

Dále prozkoumáváme vyjmenovaná slova. Při této příležitosti byli v lednu vyhlášeni sběratelé vyjmenovaných slov po B a společnými silami jsme vytvořili lesní plakáty vyjmenovaných slov po L.

Také k lednu patří recitační soutěž. V rámci třídního kola si každý připravil nějakou básničku. Porotou byla celá třída, která na základě tajného bodového hlasování zvolila 3 vítěze a cenu poroty. Odvážlivci postoupili do školního kola do boje o postup do okrskového kola. Na školním kole jsme předvedli v rámci úvodu i naši sborovou recitaci Ukolébavky o panu Nic a o panu Cokoliv (kousek videa je k vidění na zoneramě ;) ).

Foto: 

https://www.zonerama.com/ZSBorsice/Album/5999971

https://www.zonerama.com/ZSBorsice/Album/5999967

© 2021 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz